Արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով, բացառությամբ հյուսիսային /Գյուլիստան/ հատվածի, արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում գնդացիրներից, ‹‹УТЕС›› տիպի զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Politics 10:32 21/12/2016
Increase in ceasefire violations recorded on the night of December 20-21 in all directions of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, except the northern (Gyulistan) direction. According to the report by the Nagorno Karabakh Republic (NKR) Defense Army, the Azerbaijani forces made over 40 ceasefire violations, firing around 1,000 shots toward the Armenian positions from weapons of different calibers, UTYOS heavy machine guns and sniper rifles among them.
NKR Defense Army vanguard units took preventive measures in case of urgent necessity and continued confidently implementing their combat duties, says the statement.