Քաղաքական 09:43 29/12/2016 Արցախ
Դեկտեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հրաձգային զենքերից արձակել է ավելի քան 750 կրակոց: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գոտու արևելյան /Ակնա/ ուղղությամբ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Իրավիճակը լրիվությամբ գտնվում է հայկական ուժերի զգոն վերահսկողության ներքո:

Politics 11:29 29/12/2016 Armenia
The Azerbaijani forces have violated the ceasefire regime for 40 times in different sections of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of December 28-29, firing more than 750 shots toward the Armenian positions.
As the Nagorno Karabakh Republic (NKR) Defense Army reports, more intensive ceasefire violations came in eastern (Akna) direction of the Line of Contact.
Defense Army vanguard units refrained from retaliating, while the situation remains under the watchful control of the Armenian force.