Ռուս երգչուհուն արգելափակում են գրագողության համար
Ռուս երգչուհի Ալբինան օրեր առաջ Youtube-ում տեղադրել էր «Ես սիրում եմ քեզ» իր նոր երգի տեսահոլովակը: Yesasia.ru կայքը գրում է, որ ամբողջ աշխարհից օգտարերերն աղմուկ էին բարձրացել՝ մեղադրելով նրան գրագողության մեջ. նշվում էր, որ այն հարավկորեացի երգիչ, պարող, կոմպոզիտոր Տեյանի «Yes, Nose, Lips» երգի պլագիատն է:
Ըստ նկարագրության, Ալբինան ինքն է երգի հեղինակը, բայց դա էլ չի կանգնեցրել հարավկորեացի երգչի երկրպագուներին սուր մեկնաբանություններից. «Նա ուղղակի վերցրել և գողացել է Տեյանի երգը», «Այո, շատ նման է», «Եղիր օրիգինալ և մի գողացիր ուրիշներից երգեր»:
Youtube-ում Ալբինայի տեսահոլովակի մեկնաբանությունները փակ են, իսկ ամեն վայրկյան «դիսլայքերը» ավելանում են:
Ալբինան ասել է, որ որպես երգի հեղինակ զարմացած է այդ մեկնաբանություններից, բայց եթե որևէ մեկն ունի հարցեր, ապա միայն դատարանը կարող է որոշել նմանության աստիճանը:
Ներկա պահին երգչուհու տեսահոլովակն արգելափակված է YG Entertainment –ի հեղինակային իրավունքի խախտման վերաբերյալ հայտարարությանից հետո:
Ալբինայի կատարմամբ երգը կարելի է լսել vk-ի այս հղումով:
Ինչ վերաբերում է Տեյանի «Yes, Nose, Lips» երգին, ապա ասենք, որ մինչ այս դեպքը, այն արդեն իսկ լսել էին միլիոնավոր մարդիկ ու չարտերում երգը եղել է ամենավերևներում:
Նշենք, որ ռուս երգչուհին իզուր է այսքան անտարբեր հայտարարում, թե՝ թող դիմեն դատարան. Այս երգիչը «ԲիգԲանգ» բոյսբենդում է, որը աշխարհում ամենահայտնի խմբերից է, խումբ, որը «Ֆորբեսի» ցուցակում ամենահարուստներից է, իսկ Հարավային Կորեայի դատարանում այժմ իմպինչմենտի ենթարկված նախագահի և նրա ընկերուհու գործն է քննվում:

Society 13:44 04/01/2017 World
BIGBANG fans around the world are in an uproar after discovering that Russian singer Albina released a song that appears to be a copy of Taeyang’s “Eyes, Nose, Lips,” the Soompi.com reports.
The song by Albina, titled “I Love You,” was released on December 28, 2016, while Taeyang’s “Eyes, Nose, Lips” was released in 2014. While many other plagiarism accusations are cause for dispute among fans and non-fans alike, there is little question among netizens that the melody and instrumental of “I Love You,” outside of minor changes, is the same as “Eyes, Nose, Lips.”
In the description for the music video of “I Love You,” for which comments are now closed, Albina is listed as the songwriter and composer.
Currently the video of the Russian singer is blocked after the announcement made by YG Entertainment on copyright violation.
The comments under Albania’s video on Youtube are hidden and the number of dislikes increase at any moment.
As for Taeyang’s “Eyes, Nose, Lips”, we want to state that prior to this incident, it has already been listened by millions of people and it has held the top of the charts
To note, the Russian singer should not announce so indifferently that she is ready to face a trial regarding the case, as Taeyang is a member of BIGBANG South Korean boy band, which is one of the most famous bands worldwide. And the court of the South Korea is currently considering the case of the president subjected to impeachment and her friend.