Ռուս երգչուհուն արգելափակում են գրագողության համար
Ռուս երգչուհի Ալբինան օրեր առաջ Youtube-ում տեղադրել էր «Ես սիրում եմ քեզ» իր նոր երգի տեսահոլովակը: Yesasia.ru կայքը գրում է, որ ամբողջ աշխարհից օգտարերերն աղմուկ էին բարձրացել՝ մեղադրելով նրան գրագողության մեջ. նշվում էր, որ այն հարավկորեացի երգիչ, պարող, կոմպոզիտոր Տեյանի «Yes, Nose, Lips» երգի պլագիատն է:
Ըստ նկարագրության, Ալբինան ինքն է երգի հեղինակը, բայց դա էլ չի կանգնեցրել հարավկորեացի երգչի երկրպագուներին սուր մեկնաբանություններից. «Նա ուղղակի վերցրել և գողացել է Տեյանի երգը», «Այո, շատ նման է», «Եղիր օրիգինալ և մի գողացիր ուրիշներից երգեր»:
Youtube-ում Ալբինայի տեսահոլովակի մեկնաբանությունները փակ են, իսկ ամեն վայրկյան «դիսլայքերը» ավելանում են:
Ալբինան ասել է, որ որպես երգի հեղինակ զարմացած է այդ մեկնաբանություններից, բայց եթե որևէ մեկն ունի հարցեր, ապա միայն դատարանը կարող է որոշել նմանության աստիճանը:
Ներկա պահին երգչուհու տեսահոլովակն արգելափակված է YG Entertainment –ի հեղինակային իրավունքի խախտման վերաբերյալ հայտարարությանից հետո:
Ալբինայի կատարմամբ երգը կարելի է լսել vk-ի այս հղումով:
Ինչ վերաբերում է Տեյանի «Yes, Nose, Lips» երգին, ապա ասենք, որ մինչ այս դեպքը, այն արդեն իսկ լսել էին միլիոնավոր մարդիկ ու չարտերում երգը եղել է ամենավերևներում:
Նշենք, որ ռուս երգչուհին իզուր է այսքան անտարբեր հայտարարում, թե՝ թող դիմեն դատարան. Այս երգիչը «ԲիգԲանգ» բոյսբենդում է, որը աշխարհում ամենահայտնի խմբերից է, խումբ, որը «Ֆորբեսի» ցուցակում ամենահարուստներից է, իսկ Հարավային Կորեայի դատարանում այժմ իմպինչմենտի ենթարկված նախագահի և նրա ընկերուհու գործն է քննվում:

Культура 20:18 04/01/2017 В мире
Российская певица Альбина на днях в Youtube разместила свой новый клип под названием «Я люблю тебя». Как пишет сайт Yesasia.ru, фанаты со всего мира подняли шум вокруг релиза, обвинив певицу в плагиате на песню южнокорейского певца, танцора, композитора Тэяна «Yes, Nose, Lips».
Согласно описанию под видео, Альбина сама написала текст и музыку к песне, но это не остановило поклонников Тэяна от острых комментариев: «Она просто взяла и украла песню Тэяна», «Да очень похоже», Будь оригинальной и не воруй песни у других».
Комментарии к песне Альбины в Youtube закрыты, а с каждой минутой количество дислайков увеличивается.
Сама Альбина заявила, что удивлена подобными комментариями, но если есть вопросы, то только суд может решить степень похожести.
Видео певицы было заблокировано из-за заявления YG Entertainment о нарушении авторских прав.
Песню в исполнении Альбины можно по слушать по следующей ссылке в соцсети vk.
Что же касается песни Тэяна «Yes, Nose, Lips», то отметим, что до этого инцидента ее уже слышали миллионы людей, песня лидировала в чартах.
Стоит отметить, что российская певица напрасно так безразлично заявляет, мол, пусть обращаются в суд. Певец Тэян выступает в составе южнокорейского бойсбэнда  Big Bang, который является одним из известнейших в мире. Данная группа входит также в число самых богатых по версии журнала «Форбс».  А в суде Южной Кореи рассматривается дело президента, которой объявили импичмент, и ее подруги.