Հասարակություն 19:19 10/01/2017 Հայաստան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ժամը 19.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Լոռու մարզի Ուրասար-Կաթնաղբյուր ավտոճանապարհը միակողմանի բաց է:
Տիգրանաշենի ոլորաններում, Վարդենյաց լեռնանցքում, Սոթք-Քարվաճառ, Վանաձոր-Դիլիջան, Ստեփանավան-Ալավերդի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Շիրակի (բացառությամբ Աշոցքի տարածաշրջանի) մարզում տեղում է ձյուն:
Եղեգնաձոր-Արենի ավտոճանապարհին, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ, Կոտայքի մարզի Եղվարդ, Աբովյան քաղաքներում, Արմավիրի և Արարատի մարզերում առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Armenian Ministry of Emergency Situations (MES) reports that as of 19.00, January 10,
Clear ice is observed on certain areas of Tigranashen pass, Vardenyats pass, Sotk-Karvachar, Vanadzor-Dilijan, Stepanavan-Alaverdi, roads.
There is snow in Shirak region except Ashotsk area.
Fog is observed on Yeghegnadzor-Areni, roadway, Ashtarak town of Aragatsotn region, Yeghvard and Abovyan towns of Kotayk region as well as in Armavir and Ararat regions.
According to the information received from the Emergency Management Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles with antiskid chains.