Գուրգեն Արսենյանը՝ Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպա՞ն. «Փաստ»
Պատգամավորական երկարամյա ստաժից հետո ՄԱԿ կուսակցության առաջնորդ Գուրգեն Արսենյանը հրաժեշտ կտա պատգամավորական գործունեությանը։
«Փաստ»-ի հավաստի աղբյուրների վկայությամբ՝ Գուրգեն Արսենյանը կանցնի դիվանագիտական աշխատանքի։ ԱԳՆ-ի թերթի աղբյուրների տվյալներով, ամենայն հավանականությամբ, նա կնշանակվի Ռուսաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան։
«Որ Արսենյանը դեսպան է աշխատելու՝ դա հաստատ է։ Ինչ վերաբերում է կոնկրետ ՌԴ-ում դեսպան նշանակվելուն, ապա այն դեռևս վերջնական քննարկման անհրաժեշտություն ունի»,-հավելել է թերթը:

«Паст»: Гурген Арсенян, по всей вероятности, будет назначен послом Армении в России
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что депутат парламента Армении от фракции «Процветающая Армения», председатель Объединенной трудовой партии Гурген Арсенян попрощается с депутатской деятельностью.
Согласно информации, Гурген Арсенян перейдет на дипломатическую работу. По сведениям источников газеты в МИД, по всей вероятности, он будет назначен на должность Чрезвычайного и полномочного посла Армении в РФ.
«То, что Арсенян будет работать послом, – это точно. Что же касается конкретно назначения послом в РФ, то данный вопрос пока обсуждается», – добавляет газета.