Սպորտ 10:35 14/01/2017
Գուամայի Պրեմիեր լիգայում «Ռովերս» ֆուտբոլային թիմը 5:1 հաշվով առավելության է հասել «Շիպյարդի» նկատմամբ, սակայն հանրության ուշադրությունը գրավել է ոչ խաղը, ոչ էլ գրանցված խոշոր հաշիվը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Eurosport»-ը, 35-րդ րոպեին «Ռովերսի» ֆուտբոլիստ Էշտոն Սուրբերն անչափ գեղեցիկ գոլի հեղինակ է դարձել, որից հետո ուրախությունից պատռել է մարզաշապիկը, ամուսնության առաջարկ արել ընկերուհուն և, իհարկե, արժանացել դեղին քարտի: Այս ամբողջ իրադարձությունները տեղի են ունեցել մեկ րոպեի ընթացքում:
Հավելենք, որ 2-րդ մարզաշապիկի վրա գրված է եղել` «Կամուսնանա՞ս ինձ հետ»: Աղբյուրի տեղեկություններով` սիրեցյալը դրական պատասխան է տվել ֆուտբոլիստին:

Футболист забил гол, сделал предложение возлюбленной и получил желтую карточку – и все это за одну минуту
Клуб «НАПА Роверс» разгромил «Гуам Шипьярд» со счетом 5:1 в матче Премьер-лиги Гуама, но всеобщее внимание привлекло не эпичное окончание беспроигрышной серии «Шипьярд». Об этом сообщает eurosport.ru.
На 35-й минуте фантастическим ударом через мяч в девятку отправил игрок «Роверс» Эштон Сурбер. После взятия ворот он сорвал с себя игровую майку, подбежал к кромке поля и встал на одно колено перед трибунами. На нижней футболке было написано: «Ты выйдешь за меня?»
Судья наградил Сурбера желтой карточкой, но это его не огорчило. Как сообщает guampdn.com, возлюбленная футболиста ответила: «Да».