Հասարակություն 13:47 17/01/2017 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետությունը ներառվել է 2017թ. ՄԱԿ-ի պատվո ցանկում (Honour roll)՝ կազմակերպության կանոնավոր բյուջեին ժամանակին և ամբողջությամբ կատարված անդամավճարների համար:
ԱԳՆ-ից մանրամասնում են, որ 2017թ. հունվարին Հայաստանի կառավարության կողմից ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին է փոխանցվել 151,338.00 ամերիկյան դոլար, որպես ՄԱԿ-ին ՀՀ անդամակցության գծով 2017թ. տարեկան անդամավճար:
Պատվո ցանկում ընգրկվում են այն անդամ երկրները, որոնք ընթացիկ տարվա առաջին 30 աշխատանքային օրվա ընթացքում ամբողջությամբ վճարում են ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին անդամակցության գծով ֆինանսական պարտավորությունները։
2017թ. հունվարի 10-ի դրությամբ պատվո ցանկում ներառվել է ՄԱԿ-ի 193 անդամ երկրներից միայն 9-ը:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը գրել էր, որ այդ երկրներն են՝ Անգոլան, Հայաստանը, Բենին, Դոմինիկյան Հանրապետությունը, Հունգարիան, Լիբերիան, Սենեգալը, Հարավային Սուդանն ու Ուկրաինան:

Society 14:40 17/01/2017 Armenia
Armenia has been included in UN’s 2017 Honour Roll for having paid its regular UN budget assessments in full and on time.
Armenia’s Ministry of Foreign Affairs told Panorama.am that the government of Armenia has made a payment totaling to $15.338.00 as a regular assessment to the UN budget for 2017.
The Honour Roll features all those countries that have paid their regular UN budget assessments in full within the first 30 working days of the current year.
As of 10 January 2017 only 9 out of 193 UN member states are included in the Honour Roll.
Earlier Panorama.am reported that those countries are Angola, Armenia, Benin, Dominican Republic, Hungary, Liberia, Senegal, South Sudan and Ukraine.