Հասարակություն 13:47 17/01/2017 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետությունը ներառվել է 2017թ. ՄԱԿ-ի պատվո ցանկում (Honour roll)՝ կազմակերպության կանոնավոր բյուջեին ժամանակին և ամբողջությամբ կատարված անդամավճարների համար:
ԱԳՆ-ից մանրամասնում են, որ 2017թ. հունվարին Հայաստանի կառավարության կողմից ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին է փոխանցվել 151,338.00 ամերիկյան դոլար, որպես ՄԱԿ-ին ՀՀ անդամակցության գծով 2017թ. տարեկան անդամավճար:
Պատվո ցանկում ընգրկվում են այն անդամ երկրները, որոնք ընթացիկ տարվա առաջին 30 աշխատանքային օրվա ընթացքում ամբողջությամբ վճարում են ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին անդամակցության գծով ֆինանսական պարտավորությունները։
2017թ. հունվարի 10-ի դրությամբ պատվո ցանկում ներառվել է ՄԱԿ-ի 193 անդամ երկրներից միայն 9-ը:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը գրել էր, որ այդ երկրներն են՝ Անգոլան, Հայաստանը, Բենին, Դոմինիկյան Հանրապետությունը, Հունգարիան, Լիբերիան, Սենեգալը, Հարավային Սուդանն ու Ուկրաինան:

Армения включена в Лист почета ООН 2017 года
Республика Армения включена в Лист почета ООН (Honour roll) 2017г. за своевременную выплату в полном объеме членских взносов в регулярный бюджет Организации.
Как передает пресс-служба министерства иностранных дел РА, в январе 2017г. правительство Армении внесло в регулярный бюджет ООН 151,338.00 долларов (США) в качестве годового членского взноса за 2017 год.
В Лист почета ООН включаются страны-члены Организации, которые в полном объеме выплатили в регулярный бюджет ООН членский взнос в течение первых 30 рабочих дней текущего года. По состоянию на 10 января 2017г. в Лист почета ООН включены лишь 9 стран-членов Организации из 193.
Как сообщал ранее сайт Panorama.am, в Лист почета ООН 2017г. включены Ангола, Армения, Бенин, Доминиканская Республика, Венгрия, Либерия, Сенегал, Южный Судан и Украина. Еще 17 стран-членов ООН внесли взносы частично.