Իրավունք 18:08 18/01/2017
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ 18.01.2017թ. ժամը 14:00-ի սահմաններում N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Անդրանիկ Սմբատի Մուսիկյանը:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն:

Criminal case launched on murder of Armenian soldier by Azerbaijani fire
The Second Garrison Investigative Unit of General Military Investigative Department has launched a criminal case over the murder of the Armenian serviceman by the Azerbaijani fire, Panorama.am reports referring to the Investigative Committee.
The committee reports that at 14:00 18 January 2017, NKR Defense Army serviceman Andranik Musikyan received a fatal gunshot wound to the head as a result of the Azerbaijani shot fired in the direction of one of the military units of the Defense Army.
The Second Garrison Investigative Unit initiated a criminal case over the committal of a crime on the basis of ethnic, racial or religious motives. Preliminary investigation is underway.