10:12 26/01/2017 Հայաստան
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է,  որ  հունվարի 26-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ,  Մասիսի, Արտաշատի,  Արարատի, Աշտարակի, Եղվարդի,  Մարալիկի,  Ախուրյանի,  Աշոցքի,  Ապարանի,  Աբովյանի,  Հրազդանի,   Սևանի, Մարտունու, Եղեգնաձորի, Սիսիանի, Վայքի  և Մեղրու տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Բքի պատճառով փակ է Վարդենյաց  լեռնանցքը: Ուժեղ  քամու և ցածր տեսանելիության  պատճառով  Բերդ – Ճամբարակ  ճանապարհը  դժվարանցանելի է: Թալինի և Մեղրու ճանապարհներին մառախուղ է:
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներին շուրջօրյա հսկողություն են իրականացնում ճանապարհը սպասարկող ճանապարհաշինական

Общество 11:15 26/01/2017 Армения
Сегодня, 26 января, по состоянию на 09:30, на дорогах Масиса, Арташата, Арарата, Аштарака, Ехварда, Маралика, Ахуряна, Ашоцка, Апарана, Абовяна, Раздана, Севана, Мартуни, Ехегнадзора, Сисиана, Вайка и Мегри шел снег. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении.
Из-за метели закрыт перевал Варденяц. Из-за сильного ветра и плохой видимости труднопроходима автодорога Берд-Чамбарак. На дорогах Талина и Мегри наблюдается туман.
На автодорогах межгосударственного и республиканского значения в Армении круглосуточное дежурство осуществляют сотрудники дорожно-строительных компаний. Ведутся работы по очистке и обработке дорожного покрытия с помощью соли и песка.
Другие автотрассы межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения.
Минтранс Армении рекомендует водителям ездить на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами, иметь при себе колесные цепи противоскольжения.