Քաղաքական 11:07 26/01/2017
Այսօր Հանրապետական կուսակցությունում սպասվում է և Գործադիր մարմնի նիստ, և խորհրդի նիստ: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀԿ կազմակերպչական հարցերով պատասխանատու Ռուբեն Թադևոսյանը:
Օրակարգային հարցերը դեռ հայտնի չեն, քանի որ նրա խոսքով, գործադիր մարմնի օրակարգը ձևավորվում է հենց նիստում: Իսկ ինչ վերաբերում է կուսակցության խորհրդի նիստին, ապա Թադևոսյանի փոխանցեց. «Խորհրդի նիստում կընտրվեն կուսակցության նախագահի տեղակալներ, կձևավորվեն կուսակցության հանձնաժողովները, ինչպես նաև կքննարկվեն ներկուսակցական, ներքաղաքական տարբեր հարցեր»:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ կուսակցության կանոնադրության համաձայն, թեկնածուների առաջադրումը կատարվում է նախագահի կողմից, իսկ խորհուրդը քննարկում և քվեարկում է:
Թադևոսյանը նաև տեղեկացրեց, որ ՀՀԿ նախկին փոխնախագահ, նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, որը երեկ հայտարարել էր ՀՀԿ-ից դուրս գալու մասին, պաշտոնապես կուսակցությունից դուրս գալու դիմում չի ներկայացրել:

Политика 11:36 26/01/2017 Армения
Сегодня в центральном офисе правящей Республиканской партии Армении (РПА) в Ереване состоятся заседания Исполнительного органа и Совета РПА. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am председатель Организационного комитета  РПА Рубен Тадевосян.
По его словам, повестка дня заседания Исполнительного органа формируется на месте. Что же касается заседания Совета РПА, Рубен Тадевосян сообщил: «На заседании Совета будут избраны заместители председателя партии, будут сформированы партийные комитеты, а также запланировано обсуждение различных внутрипартийных и внутриполитических вопросов».
Рубен Тадевосян отметил также, что, в соответствии с уставом партии, выдвижение кандидатов осуществляется председателем, а Совет проводит обсуждение и голосование.
При этом Р. Тадевосян указал, что бывший зампредседателя РПА, экс-премьер РА Овик Абраамян, заявивший накануне, 25 января, о своем решении покинуть ряды Республиканской партии Армении, пока официально не представил заявления о выходе из партии.