Հասարակություն 15:05 27/01/2017 Հայաստան
Այսօր մարվել և «Հայփոստի» ՓԲԸ-ի կողմից շրջանառության մեջ են դրվել երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայկական  բանակի կազմավորման 25–ամյակը» թեմային:
«Հայփոստի»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ երկու նամականիշերից մեկի վրա պատկերված են ՀՀ զինված ուժերի զորքերի որոշ տեսակները, իսկ մյուս նամականիշի վրա պատկերված է հայ զինվորների շարքը՝ ծածանվող ՀՀ եռագույն դրոշի համադրությամբ: Երկու նամականիշերի վրա պատկերված է ՀՀ զինված ուժերի զինանշանը: Նամականիշերի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշերի մարումն իրականացրել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Երկրորդ աստիճանի Մարտական խաչի ասպետ, շարքային զինծառայող Նարեկ Մալխասյանը:
««Հայփոստ» ՓԲԸ-ն միշտ հատուկ ուշադրության է արժանացնում Հայաստանի Հանրապետության պետական հոբելյաններն ու տոները՝ թողարկելով նամականիշեր, որոնք կրում են մեր երկրի յուրօրինակ ուղերձը՝ հայկական մշակույթը տանելով աշխարհի տարբեր ծայրեր»,-ասված է ընկերության հաղորդագրությունում:

Two new stamps dedicated to the 25th anniversary of the formation of the Armenian army
Two postage stamps dedicated to the theme “25th anniversary of the formation of the Armenian army” have been cancelled on January 27 and put into circulation, HayPost” CJSC reports.
According to the source, the postage stamps with nominal values of 280 AMD are printed in “Cartor” printing house in France.
One of the postage stamps depicts some types of the RA Armed Forces troops and the second stamp depicts a row of the Armenian soldiers in combination with the waving Armenian tricolor. Both postage stamps carry the RA Armed Forces coat of arms. The author of the stamps’ design is the designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamps were cancelled by the RA Minster of Defense Vigen Sargsyan, the RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V. Juan Pablo Gechidjian and the holder of the second-class Order of the Combat Cross, soldier Narek Malkhasyan.
The statement reads that "Haypost" CJSC has always paid special attention to the state events and celebrations of the Republic of Armenia by issuing stamps which carry a special message of our country and spread the Armenian culture all over the world.