Մի շարք ավտոճանապարհներին բուք և մերկասառույց է
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 28-ին` ժամը 14:30-ի դրությամբ, միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Բքի, անբավարար տեսանելիության և առատ ձյան պատճառով փակ են Վայք - Ջերմուկ, Բերդ - Ճամբարակ, Բագարան-Երվանդաշատ և Ջրաբեր - Ֆանտան ճանապարհները, Վարդենյաց և Սարավանի լեռնանցքները:
Գեղադիրի, Էջմիածնի, Աշտարակի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Արզնի - Նոր Գեղի, Գորիս - Սիսիան ճանապարհահատվածներում մերկասառույց է:
Բքի պատճառով դժվարանցանելի են Ջաջուռի լեռնանցքը, Գյումրի - Կապս - Ամասիա, Արթիկ - Ալագյազ, Արթիկ - Մարալիկ, Եղվարդ - Արագյուղ, Նոր Գեղի - Քարաշաղ ճանապարհահատվածները և Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները:
Արթիկի, Մարալիկի, Ապարանի, Գավառի, Վարդենիսի, Վայքի, Ջերմուկի, Եղեգնաձորի, Սիսիանի, Մեղրու տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Սպիտակի ոլորաններին և Չարենցավանի հատվածում բուք է:
Ավտոճանապարհներին շուրջօրյա հսկողություն են իրականացնում սպասարկող ճանապարհաշինական ընկերությունները: Կատարվում են ճանապարհների մաքրման և

Armenia’s Ministry of Transport, Communication and Information Technologies told Panorama.am that as of 14:00 January 28, snowfalls are reported across all the interstate and republican highways of Armenia.
Vayk-Jermuk, Berd-Chambarak, Bagaran-Yervandashat, Jraber-Fantan highways, as well as Vardenyats and Saravan passes are shut down due to snowstorms, abundant snowfalls and low visibility.
Clear ice is observed across Geghadir, Echmiadzin, Ashtarak, Arzni-Nor Geghi, Goris-Sisian highways.
Jajur Pass, Gyumri-Kaps-Amasia, Artik-Alagyaz, Artik-Maralik, Yeghvard-Aragyugh, Nor Geghi- Karashagh highways, as well as the roads of Ashotsk region are barely passable due to snowstorms.
Blizzards are reported across Artik, Maralik, Aparan, Gavar, Vardenis, Vayk, Jermuk, Yeghegnadzor, Sisian, Meghri, Charentsavan highways and the turns of Spitak.
The road crews maintain all-day control over all the interstate and republican highways of Armenia and carry out cleaning works with chemical salt and sand.
All other interstate and republican roads of the country are open for the traffic.
The ministry recommends the drivers to drive exclusively on winter tires to avoid accidents and traffic jam.