Քաղաքական 09:31 31/01/2017 Արցախ
Հունվարի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 25 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 290 կրակոց:  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել հարավային և արևելյան ուղղություններով՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 56 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Politics 10:25 31/01/2017 NKR
Overnight January 30-31, the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over 25 times firing more than 290 shots towards the Armenian frontier troops from weapons of different calibers, as well as sniper rifles. As the Press Service of the NKR Defense Ministry informed Panorama.am the adversary fired more intensive shots from sniper rifles (56 shots) in the southern and eastern directions of the Line of Contact.
The Defense Army forces continued confidently fulfilling their military duty taking countermeasures in cases of strict necessity.