Քաղաքական 09:31 31/01/2017 Արցախ
Հունվարի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 25 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 290 կրակոց:  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել հարավային և արևելյան ուղղություններով՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 56 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Политика 10:00 31/01/2017 НКР
В ночь с 30 на 31 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе из снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня около 25 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 290 выстрелов.
ВС Азербайджана из снайперских винтовок наиболее интенсивные обстрелы вели в южном и восточном направлениях линии соприкосновения войск, произведя в общей сложности 56 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенно нести боевое дежурство, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям», – говорится в сообщении.