Հասարակություն 16:14 01/02/2017
Այսօր առավոտյան Երևան-Մոսկվա չվերթն իրականացնել պատրաստվող «Յուտէյր» ավիաընկերությանը պատկանող «Բոինգ-737» օդանավի օդաչուին հաջողվել է խուսափել ավիավթարից:
«Ռուսարմինֆո»-ի հաղորդմամբ, թռիչքին նախապատրաստվելիս օդաչուն հայտարարել է օդանավում առկա կրիտիկական վիճակի մասին: Թռիչքը հետաձգվել է, քանի օր օդանավի հետևի հատվածի փականները կոտրված են եղել:
Ուղևորներին այլ ինքնաթիռ է հատկացվել, Շերեմետևո օդանավակայանի տեխնիկական ծառայությունը  ստուգումներ է անցկացնում ինքնաթիռում:
ՔԱԳՎ-ից այդ լուրի վերաբերյալ հայտնեցին հետևյալը.  «Մամուլում տարածված այն տեղեկատվությունը, թե այսօր՝ փետրվարի 1-ին, «UTair» ավիաընկերությանը պատկանող «Բոինգ-737» ինքնաթիռը «Շերեմետևո» օդանավակայանից չի կարողացել իրականացնել Մոսկվա-Երևան չվերթը՝ ինքնաթիռի հետևի հատվածի կոտրված փականների անսարքության պատճառով, չի համպատասխանում իրականությանը:
«UTair» ավիաընկերությունը «Շերեմետևո» օդանավակայանից Մոսկվա-Երևան չվերթներ չի իրականացնում, թռիչքներն իրականացվում են «Վնուկովո» օդանավակայանից:
Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ փետրվարի 1-ին «UTair» ավիաընկերության UT 837 համարի ինքնաթիռը «Վնուկովո» օդանավակայանից Մոսկվա-Երևան չվերթը ժամը 11.10-ի փոխարեն իրականացրել է 11.36-ին և Երևան է հասել 13.58-ին՝ 14.00-ի փոխարեն: Որևէ միջադեպ չի արձանագրվել չվերթի ժամանակ»:

Society 17:24 01/02/2017
Today in the morning the pilot of UTair Boeing 737 aircraft scheduled to operate the Moscow-Yerevan flight managed to prevent an alleged plane crash.
As Rusarminfo informed Panorama.am when preparing for take-off the pilot announced that the plane was in a critical state. The flight was delayed as the valves of the rear of the aircraft were damaged.
The passengers were offered another aircraft and the technical service of Moscow’s Sheremetyevo airport was carrying out inspections in the plane.
Armenia’s General Department of Civil Aviation noted the following regarding the above mentioned information: “The news spread in the media stating that today, on 1 February, UTair Boeing 737 aircraft failed to operate the flight en route from Moscow to Yerevan from the Sheremetyevo airport due to the damaged valves of the rear of the aircraft is untrue.
UTair Airlines does not operate Moscow-Yerevan flights from Moscow’s Sheremetyevo airport. Its flights are held from the Vnukovo airport.