Հասարակություն 10:46 01/02/2017 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում գործող ցիկլոնը կեսօրից հետո կկորցնի իր ուժը, ինչի արդյունքում տեղումները գրեթե բոլոր մարզերում դեպի երեկո կդադարեն:
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանի տեղեկացմամբ, առաջիկա գիշերը ձյունը կշարունակվի միայն Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում: Փետրվարի 2-ի ցերեկվանից սկսած մինչև փետրվարի 6-ը բոլոր մարզերում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Այսօր երեկոյան ժամերից հյուսիս-արևմուտքից կսկսվի արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներհոսքը, ինչի արդյունքում փետրվարի 2-3-ը ընկած ժամանակահատվածում հատկապես գիշերային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կնվազի 10-15 աստիճանով: Ամենացուրտը կլինի փետրվարի 3-ի և 4-ի գիշերները, երբ Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի և Վայոց ձորի լեռնային գոտիներում գիշերը ջերմաստիճանը կնվազի մինչև -25….-30, Լոռիում -22…-27, Տավուշում -15….-20, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռներում -17….-20, Սյունիքի հովիտներում -10…-15, Սյունիքի նախալեռներում -18…-23, Արցախում -12…-16, Արարատի և Արմավիրի մարզերում -20…-25, Երևանի բարձրադիր գոտում -16…-18, ցածրադիր գոտում -23…-25 աստիճանի:
Փետրվարի 5-ից Հայաստան կներթափանցեն տաք օդային հոսանքներ և օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կսկսի բարձրանալ:

Society 11:08 01/02/2017 Armenia
The ongoing cyclone in the territory of Armenia will lose its power today in the afternoon with no precipitation expected in all regions of the republic.
The Head of “Armenian State Hydrometeorological and Monitoring Service” Gagik Surenyan reports, there will be snowing at night in Vayots Dzor, Syunik and Artsakh. No precipitation is expected in Armenia’s marzes starting from February 2 until February 6.
The air temperature will drop by 10 - 15 °C on February 2-3 at night hours due to arctic cold masses. The night of February 3-4 is expected to be the coldest with the temperature -25 – 30 °C in Shirak, Kotayk, Gegharkunik, Aragatsotn regions and mountainous areas of Vayots Dzor.
In upper areas of Yerevan the temperature will be - 16 - 18 °C and -23 – 25 °C – in lower areas of the capital city.
According to the report, warm air passes to penetrate in to Armenia starting from February 5 with the temperature to gradually increase.