Հանրապետության դպրոցներում դասապրոցեսն ընթանում է բնականոն հունով, ահազանգեր չկան. Արշակյան
«Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում դասերն իրենց բնականոն հունով ընթանում են, ջերմաստիճանի հետ կապված դպրոցներից որևէ ահազագ չենք ստացել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Կրթության և գիտության նախարարության հանրակրթության վարչության պետ Աշոտ Արշակյանը։
Նրա խոսքով՝ երբ որ խնդիր կլինի, նախարարությունում ահազանգեր կստանան, այդ դեպքում իրավիճակային լուծումներ կառաջարկեն։
Արշակյանը հիշեցրեց, որ հունվարի 9-ին ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանի կողմից դպրոցներին շրջաբերական էր ուղարկվել, որ յուրաքանչյուր դպրոց իր պայմաններից ելնելով կարող է համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել՝ դասապրոցեսը կարճացնել կամ ուշ սկսել. «Այն դպրոցները, որտեղ փոփոխություններ են տեղի ունեցել շրջաբերկանից հետո, շարունակում են փոփոխված ռեժիմով, երբ արդեն ջերմաստիճանային պայմանները նորմալ կլինեն, կվերադառնան նախկին ռեժիմին»։
- Արագածոտնի մի քանի դպրոցներում այսօրվանից դասապրոցեսը սկսվել է ժամը 10-ից
- ԿԳՆ-ում չգիտեն՝ քանի դպրոց կընդունի իրենց առաջարկությունը
- Դասասենյակներում համապատասխան ջերմաստիճան չլինելու դեպքում նախարարն առաջարկել է կրճատել դասաժամերը

Education 13:05 01/02/2017 Armenia
Classes at public schools throughout the republic are running on their regular schedules with no reported problem with class temperature, Ashot Arshakyan, Head of the Public Education Department of the Ministry of Education told Panorama.am.
Arshakyan informed that the ministry will be notified in case of any alarms with follow-up solutions to be provided.
The head of the Public Education Department reminded of the circular letter sent to the governors and Yerevan Mayor by the Minister of Educational Levon Mkrtchyan offering to begin the classes at 10:00 with the periods lasting 30 minutes at those schools (particularly in the rural communities) that cannot ensure sufficient temperature.