Իրանի ԱԳՆ. Հայ-իրանական հարաբերություններն ուղղված չեն այլ երկրի դեմ
Հայ-իրանական հարաբերություններն ուղղված չեն այլ երկրի դեմ,-իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ մամլո խոսնակ Բահրամ Ղասեմին:
Իրանի արտաքին գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի՝ Թեհրան կատարած պաշտոնական այցին, մասնավորապես նշել է. «Իրանի և Հայաստանի հարաբերությունները նոր չեն հաստատվել, մեր երկու երկրներն ունեն լավ հարաբերություններ, որոնք ունեն պատմական անցյալ:
Ի տարբերություն մյուս երկրների՝ Հայաստանն Իրանի համար այնպիսի երկիր է, որի հետ չափազանց քիչ խնդիրներ են եղել: Մենք լուրջ ջանքեր ենք գործադրում, որպեսզի բարիդրացիական հարաբերություններ ունենանք»:

Politics 17:00 06/02/2017 Region
“The Armenia-Iran relations are not directed against another country,” Iran's Foreign Ministry Spokesman Bahram Ghasemi made such an announcement. Panorama.am reports referring to Tasnim Iranian news agency.
During today’s press conference the Iranian official, turning to the official visit paid to Tehran by Armenia’s Defense Minister Vigen Sargsyan, noted the following: “The relations between Iran and Armenia are noted newly established. The two countries have amicable relations with each other which have a historical background.
In contrast to other countries for Iran Armenia is a country with which we have hardly had any disputes. We take serious efforts to establish friendly relations between the two countries,” he added.