Հասարակություն 16:06 08/02/2017
Կոնվերս  Բանկի թիմը  երկու մրցանակ  է նվաճել ֆինանսական ոլորտի կազմակերպությունների  2-րդ ամենամյա «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» ինտելեկտուալ մրցույթում: Բանկի թիմը լավագույնն է ճանաչվել «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ»  անվանակարգում , իսկ «Բրեյն Ռինգ»անվանակարգում զբաղեցրել է երրորդ տեղը:
«Մենք հպարտ են մեր գործընկերների, Բանկի Թիմի հաջողությամբ: Կոնվերս Բանկում միշտ էլ կարևորել են մարդկային ներուժը, աշխատակիցների զարգացման ու ինքնակրթման անհրաժեշտությունը՝ խրախուսելով նախաձեռնողականությունը, ինչպես նաև Մեր աշխատակիցների մասնակցությունը տարբեր վերապատաստման ծրագրերի թե Հայաստանում, թե Հայաստանի սահմաններից դուրս»,- ասված է բանկի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Գիտակների հայկական ասոցիացիայի կազմակերպած մրցույթին մասնակցել է 7  թիմ՝  ԿԲ-ից,  «Արդշինբանկից», HSBC-ից, Ամերիաբանկից, ԱԿԲԱ բանկից, ՎՏԲ- Հայաստանից  և Կոնվերս  բանկից:

Экономика 16:20 08/02/2017 Армения
Команда Конверс Банка выиграла два приза на 2-м ежегодном интеллектуальном конкурсе “Что? Где? Когда?”, который проводится среди финансовых организаций.
Согласно релизу, команда Банка была признана лучшей в номинации «Что? Где? Когда?», а в номинации «Брейн-ринг» заняла третье место.
«Мы гордимся успехом наших коллег, Команды Банка. В Конверс Банке всегда придавали большое значение потенциалу людей, необходимости развития и самообразования сотрудников, а также участию сотрудников в различных курсах переподготовки кадров как в Армении, так и за ее пределами», – заявили в Банке.
Отмечается также, что в конкурсе, организованном Армянской ассоциацией знатоков, приняли участие 7 команд – из Центрального банка, Ардшинбанка, HSBC, Америабанка, АКБА банка, ВТБ Банка Армения и Конверс Банка.