Սպորտ 09:51 10/02/2017 Հայաստան
Աշխարհի 2016 թ. չեմպիոն, միջազգային սպորտի վարպետ, մոսկվայաբնակ Ալբերտ Ամիրջանյանն Արցախ է ժամանել՝ իր հետ հայրենիքի դրոշը տանելու առաքելությամբ: Պատանի թայլանդական բռնցքամարտիկը մինչև օրս հանդես է եկել Ռուսաստանի դրոշի ներքո: 2017-ի աշխարհի առաջնության ժամանակ, սակայն, հայկական եռագույնն է բարձրացնելու: Այս մասին տեղեկացնում է artsakh.tv-ն:
«Թայլանդական բռնցքամարտը բավական կոշտ ու համառ պայքարում է անցնում: Առանց մարտական ոգու դժվար կլիներ ինձ համար: Այդ ոգին, իհարկե, ինձ փոխանցվել է գեներիս միջոցով: Ամեն գնով հաղթանակելու վճռականությունը նկատում եմ նաև հայ մարզիկների մոտ: Հիմա նախապատրաստվում եմ մայիսի 2-ին կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: Պարտադիր ուզում եմ ներկայացնել Հայաստանը»,- ասել է Ամիրջանյանը:

Sport 11:22 10/02/2017 Armenia
2016 World Champion, Master of Sport Albert Amirjanyan has visited Artsakh with a mission to take the flag of his motherland. The young Thai boxer has competed under the Russian flag thus far, yet pledges to raise the Armenian tricolor during the 2017 World Championship, artsakh.tv reported.
“Thai boxing is rather tough and passes in severe struggle. It would be probably difficult for me to claim victories without displaying that high spirit which passed through my genetic line. I also see the decisiveness of Armenian athletes trying to be victorious at all cost. I am currently getting ready for the World Championship due on May 2. I definitely want to compete under the Armenian flag this time,” Amirjanyan has told the TV.