Քաղաքական 14:36 18/02/2017
Մյունխենում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում է  ունեցել Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերի հետ։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, զրույցի ընթացքում Հայաստանի արտգործնախարարն ու ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել են կազմակերպության գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանն անդրադարձ է արվել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի գործունեությանն առնչվող հարցերին։
Էդվարդ Նալբանդյանը Լամբերտո Զանիերին ներկայացրել է նախօրեին Ադրբեջանի արտգործնախարարի ու համանախագահների հետ ունեցած հանդիպումը։ Երկուստեք կարևորվել է  ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործումը։

Politics 16:10 18/02/2017 Armenia
Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, who is on a working visit to Munich, held a meeting with Secretary General of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) Lamberto Zannier.
As the Press and Information Department of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs reports, during the meeting Armenia’s Foreign Minister and OSCE Secretary General discussed several issues regarding the activities of the organization.
During the discussion, the sides also turned to issues related to the OSCE Yerevan Office.
Edward Nalbandian briefed Lamberto Zannier on the meeting with Azerbaijani Foreign Minister and Co-Chairs held the day before. Both sides underscored the fulfilment of the agreements over the Nagorno Karabakh conflict reached during Vienna and St. Petersburg summits.