Ընտրություններ Արցախում. Ժամը 17.00-ի դրությամբ հանրաքվեին մասնակցել է 65439 քաղաքացի
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում այսօր առավոտյան մեկնարկած Սահմանադրական հանրաքվեին ժամը 17.00-ի դրությամբ մասնակցել է 65.439 մարդ կամ քվեարկության իրավունք ունեցողների՝ 63.68%-ը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովից:
Ինչպես տեղեկանում ենք, հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ընդհանուր թվից՝ 102.757 վերջին տվյալներով հանրաքվեին մասնակցել է 65.439 քաղաքացի:
Առավոտյան 8.00-ից ԼՂՀ տարածքում և Երևանի ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում բացվել են Արցախի Սահմանադրական հանրաքվեի 280 ընտրական տեղամասերը: Ընտրական գործընթացը դիտարկվում է 100-ից ավել միջազգային դիտորդների, տեղական դիտորդների և ավելի քան 40 ԶԼՄ-ների շուրջ 80 ներկայացուցիչների կողմից:

Politics 18:58 20/02/2017 NKR
As of 17:00, 65.439 citizens or 63.68% of the total number of eligible voters took part in the Constitutional referendum in the Nagorno Karabakh Republic underway since early in the morning. The NKR Central Commission on Referendum informed Panorama.am about this.
Pursuant to the latest results, 65.439 citizens out of a total of 102.757 eligible voters have already taken part in the referendum.
Starting from 08:00 a.m., 280 polling stations opened throughout Artsakh and in the NKR Permanent Representation in Armenia. Some 100 international observers are monitoring the voting, while over 80 reporters representing more than 40 local and foreign media outlets are covering the election process.