Ընտրություններ Արցախում. Ժամը 17.00-ի դրությամբ հանրաքվեին մասնակցել է 65439 քաղաքացի
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում այսօր առավոտյան մեկնարկած Սահմանադրական հանրաքվեին ժամը 17.00-ի դրությամբ մասնակցել է 65.439 մարդ կամ քվեարկության իրավունք ունեցողների՝ 63.68%-ը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովից:
Ինչպես տեղեկանում ենք, հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ընդհանուր թվից՝ 102.757 վերջին տվյալներով հանրաքվեին մասնակցել է 65.439 քաղաքացի:
Առավոտյան 8.00-ից ԼՂՀ տարածքում և Երևանի ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում բացվել են Արցախի Սահմանադրական հանրաքվեի 280 ընտրական տեղամասերը: Ընտրական գործընթացը դիտարկվում է 100-ից ավել միջազգային դիտորդների, տեղական դիտորդների և ավելի քան 40 ԶԼՄ-ների շուրջ 80 ներկայացուցիչների կողմից:

Политика 18:42 20/02/2017 НКР
По состоянию на 17:00 по ереванскому времени, на проходящем сегодня, 20 февраля, в Нагорно-Карабахской Республике конституционном референдуме проголосовали 65.439 человек или 63.68% граждан, имеющих право на участие в голосовании. Об этом сообщают в Центральной комиссии по референдуму (ЦКР) НКР.
Напомним, что сегодня, 20 февраля, в НКР проходит конституционный референдум. Проект новой Конституции предполагает переход к президентской модели правления. По действующей конституции (2006) форма правления в НКР – полупрезидентская. В 8:00 открылись все 280 участков, и голосование началось. Право на участие в голосовании имеют 102 757 граждан. За ходом конституционного референдума в НКР следят свыше 100 международных наблюдателей, около 80 представителей порядка 40 СМИ.