Քաղաքական 15:23 20/02/2017
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում այսօր առավոտյան մեկնարկած Սահմանադրական հանրաքվեին ժամը 14.00-ի դրությամբ մասնակցել է 48.115 մարդ կամ քվեարկության իրավունք ունեցողների՝ 46.82%-ը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովից:
Ինչպես տեղեկանում ենք, հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ընդհանուր թվից՝ 102.757 վերջին տվյալներով հանրաքվեին մասնակցել է 48.115 քաղաքացի:
Առավոտյան 8.00-ից ԼՂՀ տարածքում և Երևանի ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում բացվել են Արցախի Սահմանադրական հանրաքվեի 280 ընտրական տեղամասերը: Ընտրական գործընթացը դիտարկվում է 100-ից ավել միջազգային դիտորդների, տեղական դիտորդների և ավելի քան 40 ԶԼՄ-ների շուրջ 80 ներկայացուցիչների կողմից:

Politics 16:39 20/02/2017 NKR
As of 14:00 February 20, 48.115 citizens or 46.82% of citizens eligible to vote took part in the Constitutional referendum of the Nagorno Karabakh Republic launched this morning, the NKR Central Commission on Referendum reports.
As the commission informs, according to the latest results, 48.115 out of 102.757 eligible voters have already taken part in the referendum.
Starting from 08:00 a.m., 280 polling stations opened throughout Artsakh and in the NKR Permanent Representation in Armenia. Some 100 international observers are monitoring the voting, while 80 reporters representing 40 local and foreign media outlets are covering the election process.