Սպորտ 15:11 24/02/2017
Մերձմոսկովյան Խիմկի քաղաքում անցկացվող «Fight Nights» խառը մենամարտերի մրցաշարի Գրան Պրիի կիսաեզրափակչում Ռուսաստանը ներկայացնող Վարդան Ասատրյանը տեխնիկական նոկաուտով հաղթել է ադրբեջանցի Էլնար Իբրահիմովին:
Առաջին ռաունդի ավարտից 55 վայրկյան առաջ մրցավարը դադարեցրել է մենամարտը, քանի որ Ասատրյանի հարվածներից հետո ադրբեջանցի մարզիկն անօգնական վիճակում է հայտնվել: Հաղթանակից հետո Ասատրյանը ռինգ է դուրս բերել Արցախի դրոշն ու պահել այն գլխավերևում:
«Մենք պարտվելու իրավունք չունենք: Պետք է գիտակցենք սա ու ամեն ինչ անենք` հաղթանակի հասնելու համար»,- մենամարտից հետո ասել է հայ մարզիկը` միևնույն ժամանակ մրցաշարի պրոմոուտերին հրավիրելով Հայաստան` եզրափակիչ խաղին ականատես լինելու:
Հիշեցնենք, որ 2016 թ. հոկտեմբերին Ասատրյանը նույնպես ծածանել էր Արցախի դրոշը, որից հետո ադրբեջանական պատվիրակությունը դիմել էր մրցույթի կազմակերպիչներին՝ պահանջելով պատժամիջոցներ կիրառել Վարդանի դեմ:

Sport 15:55 24/02/2017
During the semifinals of the Grand Prix Fight Nights of Flyweight division held in Khimki City near Moscow, Russia, Vartan Asatryan representing Russia, claimed technical knockout win over Azerbaijani Elnar Ibrahimov.
55 seconds before the end of the first round the referee stopped the bout, as after Asatryan’s strike, the Azerbaijani athlete ended up in helpless state. After his victory, Asatryan took the Karabakh flag to the ring waving it over his head.
“We have no right to lose. We must realize this and do our best to claim a victory,” after the boat the Armenian athlete said meantime inviting the promoter of the tournament to Armenia to watch the final bout.
To note, in October 2016 Asatryan again waved the Artsakh flag, after which the Azerbaijani delegation applied to the organizers of the tournament urging to impose punishments against the Armenian athlete.