Սպորտ 20:24 01/03/2017
Միշա Ալոյանի անձնական մարզիչ Էդուարդ Կրավցովը պատմել է, որ Ռուսաստանի դրոշի տակ հանդես եկող Միշա Ալոյանին «Ռիո-2016»-ի արծաթե մեդալից զրկելու վերաբերյալ որոշումը 2017 թ. մայիսին կքննարկվի Լոզանի մարզական արբիտրաժային դատարանում։
Ավելի վաղ նույն այդ կառույցը դոպինգի օգտագործման պատճառով Ալոյանին զրկել է մեդալից։ Հետագայում հաղորդվեց, որ արգելված տուամինոհեպտան պատրաստուկը մարզիկի օրգանիզմում է հայտնվել քթի դեղի միջոցով։ Ալոյանը բողոքարկումը CAS-ին ներկայացրել է անցած տարվա դեկտեմբերին։
«Միշա Ալոյանի որակազրկումը կքննարկվի Լոզանի մարզական արբիտրաժային դատարանում, մայիսին։ Միշան այժմ լավ տրամադրություն ունի, շարունակում է պատրաստվել, և հիմա մենք մարզվում ենք «Օզերո Կրուգլոյե» բազայում»,- Կրավցովի խոսքերը մեջբերել է sport.ru-ն։

Апелляцию боксера М. Алояна рассмотрит спортивный суд в Лозанне
Апелляция российского боксёра Миши Алояна на лишение серебряной медали Олимпиады-2016 будет рассмотрена Спортивным арбитражным судом в Лозанне в первой-второй декаде мая 2017 года. Об этом сообщает sport.ru со ссылкой на заявление личного тренера боксера Эдуарда Кравцова.
Напомним, что ранее Спортивный арбитражный суд Лозанны лишил Алояна медали за употребление допинга. В его организме был найден туаминогептан. Позже сообщалось, что запрещённое вещество попало в организм Алояна с каплями против заложенности носа. Апелляцю на решение CAS Алоян подал в конце декабря прошлого года.
«Апелляция Михаила Алояна будет рассмотрена в Спортивном арбитражном суде в Лозанне в первой-второй декаде мая. Миша сейчас находится в хорошем состоянии, продолжает готовиться, и сейчас мы занимаемся на тренировочных сборах на базе "Озеро Круглое”», – цитирует Кравцова "Р-Спорт".