Տնտեսություն 18:25 02/03/2017 Հայաստան
Ըստ ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից տրամադրած բեռնամաքսային հայտարարագրերի տվյալների, 2017թ. հունվարին մարդասիրական օգնության կարգով Հայաստանի Հանրապետություն է ներմուծվել 66.4 տոննա ապրանք, որի արժեքը կազմել է 528.8 մլն. դրամ կամ 1 089.3 հազ. ԱՄՆ դոլար:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգյաին վիճակագրական ծառայությունից, ստացված օգնության 38.2%-ը կազմել են քիմիայի և դրա հետ կապված արդյունաբերության ճյուղերի արտադրանքը, 18.0%-ը` մանածագործական իրերը, 15.9%-ը` պլաստմասսա և դրանցից  պատրաստված իրերը, 10.0%-ը` տարբեր արդյունաբերական ապրանքները, 7.4%-ը` արվեստի ստեղծագործությունները, իսկ 10.5%-ը` մնացած ապրանքները:
Հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանին տրամադրված մարդասիրական օգնության ծավալների  48.5%-ը բաժին է ընկել ԱՄՆ-ին, 13,3%-ը՝  Եվրամիության երկրներին,  27,9%-ը՝ Չինաստանին:

Economy 20:16 02/03/2017 Armenia
According to the custom declarations data provided by the State Customs Committee under RA Government for January 2017, 66.4 tones of goods were imported into Armenia as humanitarian aid with total value of 528.8 milliard AMD or USD 1 089.3.
According to data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), 38.2% of the received aid comprised products of chemical and related industries, 18.0% - articles of textile, 15.9% - plastics and related products, 10.0% - different industrial products, 7.4% - art works, 10.5%-- other goods.
For January 2017, the US share of the provided humanitarian aid to Armenia has comprised 48.5%, 13.3% came from the EU countries, 27.9% - from China.