Քաղաքական 13:53 09/03/2017 Հայաստան
Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ համայնքում բնակիչների հետ նախընտրական հանդիպմանը «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը դիմելով հավաքվածներին ասաց. «Հայաստանում մեկնարկում են ընտրությունները, ամեն մի կուսակցություն այցելում է, ներկայացնում է իր մոտեցումները, դուք էլ պետք է լսեք մարդկանց, նայեք նրանց հեռուստատեսային ելույթները և կատարեք ճիշտ ընտրություն, ճիշտ քվեարկություն»։
ՀՎԿ նախագահը նշեց, որ մինչ Ծաղկահովիտ հասնելը հաշվել է 14 արագաչափ կա. «Նայեք այս գյուղերի թշվառ վիճակը։ 2012 թվականի կեսերից մինչև 2014-ի վերջը Հայաստանում դրվել է 2մլն 536 հազար հատ արագաչափ, 2015-16-ին դրանց թիվն էլ ավելի է աճել։ Հաշվեք, թե դրանցով որքան գումար է գանձվել ժողովրդից, իսկ այդ փողով որքան խնդիր կլուծվեր երկրում»։
Բաղդասարյանի խոսքով՝ իրենք շատ պարզ, իրատեսական ծրագիր են ներկայացնում, որի իրականացումը Հայաստանում բերելու է հույս, լույս ու փոփոխություն։
«Ապրիլի 3-ին կյանքը չի ավարտվելու, կյանքը շարունակվելու է։ Պետք չէ մտածել, որ մինչ այդ ինչ հնարավոր է պոկել։  Ապրիլի 2-ին գնացեք ճիշտ քվեարկեք՝ խղճով, սրտով, մտքով։ Ջիգյարով, սրտանց քվեարկեք, որ այս երկրում մի բան փոխվի»,-կոչ արեց նա։

Политика 17:00 09/03/2017 Армения
Артур Багдасарян раскритиковал политику установления спидометров и призвал избирателей в Армении голосовать «от души»
В Армении стартуют парламентские выборы, все партии представляют свои принципы и программы, и избиратели должны слушать людей, следить за их телевизионными выступлениями, чтобы сделать правильный выбор, правильно проголосовать. Об этом заявил сегодня лидер партии «Армянское возрождение» Артур Багдасарян в рамках агитационной кампании в селе Цахкаовит Арагацотнской области РА.
Согласно заявлению политика, по дороге в Цахкаовит он насчитал 14 спидометров. «Посмотрите на убогое состояние этих деревень. С середины 2012 года до конца 2014 года в Армении было установлено около 2 миллионов 536 тысяч спидометров. А с 2015 по 2016 это число увеличилось. Посчитайте, сколько денег из-за их установки было отобрано у народа, и сколько задач и проблем можно было бы решить на эту сумму», – подчеркнул он.
По словам Багдасаряна, они предлагают очень понятную, реалистичную предвыборную программу, реализация которой привнесет в жизнь Армении надежду, свет и изменения.
«Жизнь не окончится 3 апреля, а продолжится. 2 апреля сходите на избирательный участок и проголосуйте правильно – по совести, по душе, осмысленно. Проголосуйте от души, дабы в этой стране что-либо по-настоящему изменилось», – призвал он.