Քաղաքական 14:34 09/03/2017 Տարածաշրջան
Նովռուզի օրերին Ռաշթից Երևան չվերթներ կիրականացվեն,-հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Իրանի Ռաշթ քաղաքի «Սարդար Ջանգյալ» միջազգային օդանավակայանի գործադիր տնօրեն Ղոլամ Ռեզա Քարիմաղային «ԻՍՆԱ»-ին տված հարցազրույցում՝ տեղեկացրել է, որ Նովռուզի օրերին, մասնավորապես մարտի 19-ին կիրականացվի Ռաշթ-Երևան առաջին թռիչքը:
Նշենք, որ բացի Թեհրանից ամեն օր իրականացվող կանոնավոր չվերթների՝ Երևանի ուղղությամբ չարտերային թռիչքներ են իրականացվում նաև Թավրիզ և Մաշհադ քաղաքներից:
«ԻՍՆԱ»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ-ում Իրանի դեսպան Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադին օրերս տեղեկացրել է, որ Իրանի և Հայաստանի միջև վիզային ռեժիմի չեղարկումից հետո նախատեսվում է, որ Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվը կավելանա՝ «նախատեսվում է, որ ընթացիկ տարվա ընթացքում նրանց թիվը կհասնի 350 հազարի»:

Politics 15:22 09/03/2017 Region
Flights en route from Rasht to Yerevan will operate during the Nowruz period (Iranian New Year), ISNA Iranian news agency reports.
In an interview with ISNA, Executive Director of Sardar Jangal International Airport of Iranian Rasht city Gholamreza Karim Aghaei informed that the first flight en route from Rasht to Yerevan will operate in the period of Nowruz, namely on 19 March.
To note, besides Tehran, charter flights are also carried out from Iranian Tabriz and Mashhad cities to Yerevan.
As ISNA reports, the Ambassador of Iran to Armenia Seyed Kazem Sajjadi recently informed that after setting visa-free regime between Armenia and Iran the number of Iranian tourists to Armenia is expected to increase amounting to 350.000.