Տնտեսություն 14:39 10/03/2017
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հատված է թարգմանել ու տարածել Կարեն Կարապետյանի՝  «Reuters» գործակալությանը տված հարցազրույցից:
«Հայաստանը պատրաստ է գնալ այնպիսի քայլերի, որոնց արդյունքում կկրճատվեն պետական ծախսերը, կվերացվեն մասնավոր ներդրումների ճանապարհին առկա խոչընդոտները, որպեսզի հաջորդ տարի երկրի տնտեսությունը դրվի կայուն հիմքերի վրա»,-ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետը նշել է, որ նորաստեղծ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը մասնավոր հատվածի հետ համատեղ պետք է մշակի կարճաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրեր: Նա իրատեսական է համարում այս տարի 850 մլն դոլար ընդհանուր ծավալով ներդրումների ներգրավումը, մեծ մասը՝ մասնավոր հատվածից:
Կարեն Կարապետյանի կարծիքով. «Մենք կկարողանանք դիմակայել մարտահրավերներին և հասնել 3,2 տոկոս տնտեսական աճի ընթացիկ տարում: Հենց որ կայունացնենք տնտեսական իրավիճակը, 2018 թվականին կարող ենք ունենալ հաստատուն տնտեսական աճ»:

Economy 15:30 10/03/2017 Armenia
Public Relations Department of the Armenian Government has published a part of Armenian Prime Minister Karen Karapetyan’s interview to Reuters news agency.
“Armenia is ready to take unpopular steps including cutting state spending and eliminating barriers to private investment in order to get the ailing economy back on a sustainable footing by next year,” RA PM said during the interview.
Karen Karapetyan said a new centre for strategic initiatives would look to draft short- and long-term projects with the private sector.
He said it was "realistic" to try to attract $850 million of investment this year, with the bulk coming from the private sector.
“I think we will be able to withstand (problems) and achieve 3.2 percent growth this year. As soon as we manage to stabilise the economic situation, we'll be able to have sustainable growth from 2018,” the PM noted.