Մշակույթ 15:54 10/03/2017 Հայաստան
Հայաստանում մարտի 24-26-ն անցկացվելու է «Մյուզիք դրայվ ֆեստիվալ» միջազգային փառատոնը: Մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, փառատոնի նպատակն է հայ ունկնդրին ներկայացնել աշխարհում հայտնի բազմաշերտ ու բազմաժանր ժամանակակից երաժշտությունը, ստեղծել մի հարթակ, որտեղ շփվելու և փորձով փոխանակվելու հնարավորություն կունենան հայ և արտերկրի երաժիշտները՝ համագործակցության հեռանկարով:
Փառատոնին կմասնակցեն ժամանակակից երաժշտության տարբեր ժանրերում հանդես եկող հայաստանյան և արտերկրի հայտնի խմբերը:
Համերգները տեղի կունենան Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում, ինչպես նաև` ակումբային ելույթներ և բացօթյա համերգներ հարակից «Անգլիական» այգում: Համերգներին զուգահեռ՝ վիրտուոզ երաժիշտների և փառատոնի այցելուների միջև տեղի կունենան հանդիպում-զրույցներ:
Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, «Ռոք ասոցիացիա» ՀԿ-ն, գործընկեր` «Ազգային թատերական ստեղծագործական միավորման» համագործակությամբ:

Culture 17:21 10/03/2017 Armenia
Armenia will host the International Music Drive Festival from 24 to 27. As the Armenian Ministry of Culture told Panorama.am, the festival aims at presenting the Armenian audience the world famous multi-layered and diverse contemporary music and establishing a platform where the Armenian and foreign musicians will have an opportunity to interact and share their experience with a vision of further cooperation.
Famous Armenian and foreign music bands performing different genres of contemporary music will take part in the festival.
The concerts will be held at the National Academic Theatre after Gabriel Sundukyan accompanied by concerts in clubs and open-air concerts at the English Park. In parallel to the concerts, meetings and discussions will be held between the virtuoso musicians and the visitors.
The festival is organized with the support of the Armenian Ministry of Culture in cooperation with the Rock Association NGO and partner National Theatre Art Association.