ՀԱՊԿ ակադեմիայի շենքն անհայտ հանգամանքներում ձևակերպվել է Արթուր Բաղդասարյանի և Նիկոլայ Բորդյուժայի անուններով. «Ժամանակ»
Երևանի Մ. Հերացու փողոցի 2 ա հասցեում գտնվող ՀԱՊԿ ակադեմիայի շենքը, որը Արթուր Բաղդասարյանը սկսեց կառուցել, երբ դեռ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար էր, պարզվում է այդ շենքը գրանցված է իր և ՀԱՊԿ նախկին քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի անվամբ և ՀԱՊԿ-ը ոչ մի իրավունք չունի այդ տարածքի նկատմամբ: Այս մասին գրել է «Ժամանակ»-ը:
«Այդ շենքը անցյալ դարասկզբի՝ 1963թ. կառուցված Երևանի եզակի կառույցներից էր, ճարտարապետ Մարկ Գրիգորյանի նախագծած Երևանի Հրաչյա Աճառյանի անվան թիվ 72 դպրոցը, որը համարվում էր պատմամշակութային արժեք, սակայն շինարարական անփույթ աշխատանքի ժամանակ ֆասադը, որը, ըստ նախագծի, պետք է պահպանվեր, ամբողջությամբ քանդվեց: Դպրոցի շենքը Երևանի քաղաքապետարանի որոշմամբ՝ անհատույց հանձնվել է ՀԱՊԿ ակադեմիային 2013թ. սեպտեմբերին, սակայն անհայտ հանգամանքներում այն ձևակերպվել է Արթուր Բաղդասարյանի և Նիկոլայ Բորդյուժայի անուններով»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 12:31 11/03/2017 Армения
«Жаманак»: Здание академии ОДКБ в неизвестных обстоятельствах оформлено на Артура Багдасаряна и Николая Бордюжу
Находящееся в Ереване по адресу ул. Мхитара Гераци 2а здание Академии ОДКБ, строительство которой начал Артур Багдасарян, когда был секретарем Совета национальной безопасности Армении, выясняется зарегистрировано на самого Багдасаряна и бывшего генерального секретаря ОДКБ Николая Бордюжу и ОДКБ не имеет никаких прав на эту территорию. Об этом пишет газета «Жаманак».
«Это здание одно их построенных в Ереване в 1963 году прошлого века единичных сооружений, спроектированная архитектором Марком Григоряном школа № 72 имени Грачья Ачаряна, считалось историко-культурным памятником. Однако из-за халатности во время строительных работ фасад, который по проекту предусматривалось сохранить, полностью разрушился. Здание школы решением мэрии Еревана было передано в безвозмездное владение Академии ОДКБ в 2013 году, однако в неизвестных обстоятельствах оно оформлено на имена Артура Багдасаряна и Николая Бордюжи», - пишет издание.