Հասարակություն 11:31 21/03/2017 Հայաստան
«Այս ֆորումից մեծ ակնկալիքներ ունեմ»,- այս մասին այսօր Երևանում մեկնարկած «Ճգնաժամից դեպի զարգացում՝ սնվելով հաղորդակցությամբ» թեմայով ֆորումում հայտարարեց  Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի նախագահ Յանինա Դուբեյկովսկայան:
Հիշեցնենք, որ Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիան (APRA), Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի (World Communication Forum Association) հետ համագործակցությամբ մարտի 21-22 Երևանում կազմակերպել է WCFDavos/Yerevan երկօրյա ֆորում:
Յանինա Դուբեյկովսկայան  նշեց, որ նախորդ տարի Դավոսում կազմակերպված ֆորումի ժամանակ Հայաստանի ներկայացուցիչները՝ Արմեն Թավադյանը և Տաթևիկ Փիրումյանը տպավորիչ ելույթ են ունեցել. «Մեր հյուրերից շատերը գաղափար չունեին, որ Հայաստան անունով երկիր գոյություն ունի, ինչի համար ցավում եմ:  Հայաստանի ներկայացուցիչները՝  Արմենը և Տաթևիկը ուղղակի բացեցին այս մարդկանց աչքերը, բացեցին դռները, որպեսզի այդ մարդիկ հասկանան, թե ինչ երկիր է Հայաստանը: Եւ շատ տրամաբանական է, որ այսօր Հայաստանում ենք ֆորումը կազմակերպում»։
Նա շնորհակալություն հայտնեց բոլոր ընկերություններին, որոնք աջակցություն են ցուցաբերել ֆորումի կազմակերպման համար. «Ցանկացած երկիր ունի եզակի փորձ և մենք ֆորումին հրավիրել ենք  բոլոր մայրցամաքներից փորձագետներ, որպեսզի ոչ միայն հասկանանք, թե ինչքան մեծ է աշխարհը տարբեր տեսակետներից և ինչքան փոքր է այն, երբ մարդիկ հանդիպում են ճիշտ վայրում, ճիշտ ժամանակին: Եւ այսօր մենք ճիշտ ժամանակին ճիշտ տեղում ենք, ճիշտ մարդկանց հետ, ճիշտ համայնքով»։

Общество 13:16 21/03/2017 Армения
Глава WCFA Я. Дубейковская: Сегодня мы в правильное время находимся в правильном месте, с правильными людьми
«Я связываю большие ожидания с этим форумом», – заявила на стартовавшем сегодня в Ереване форуме WCFDavos/Yerevan исполнительный директор Ассоциации всемирного коммуникационного форума (WCFA) Янина Дубейковская.
Отметим, Армянская ассоциация по связям с общественностью (APRA) в сотрудничестве с Ассоциацией всемирного коммуникационного форума (World Communication Forum Association) 21-22 марта в Ереване организовала двухдневный форум WCFDavos/Yerevan по теме «From Crisis to Development - Powered by Communication» («От кризиса к развитию – силой коммуникации»).
Янина Дубейковская отметила, что в минувшем году во время организованного в Давосе форума всех впечатлило выступление представителей Армении – Армена Тавадяна и Татевик Пирумян. «Многие из наших гостей до этого не слышали об Армении, о чем я сожалею. Армен и Татевик просто открыли им глаза, чтобы эти люди поняли, что за страна Армения. И весьма логично, что сегодня форум проходит в Армении», – сказала она.
При этом Янина Дубейковская поблагодарила компании, оказавшие содействие в организации форума. «У каждой страны свой уникальный опыт, и мы пригласили на форум экспертов со всех материков, чтобы стало понятно не только, каким большим является наш мир, но и каким маленьким он оказывается, когда люди встречаются в правильном месте в правильное время. И сегодня мы в правильное время находимся в правильном месте, с правильными людьми», – сказала она.
Янина Дубейковская отметила также, что впечатлена Арменией, особенно гостеприимством армянского народа, улыбками людей.