Հասարակություն 11:31 21/03/2017 Հայաստան
«Այս ֆորումից մեծ ակնկալիքներ ունեմ»,- այս մասին այսօր Երևանում մեկնարկած «Ճգնաժամից դեպի զարգացում՝ սնվելով հաղորդակցությամբ» թեմայով ֆորումում հայտարարեց  Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի նախագահ Յանինա Դուբեյկովսկայան:
Հիշեցնենք, որ Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիան (APRA), Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի (World Communication Forum Association) հետ համագործակցությամբ մարտի 21-22 Երևանում կազմակերպել է WCFDavos/Yerevan երկօրյա ֆորում:
Յանինա Դուբեյկովսկայան  նշեց, որ նախորդ տարի Դավոսում կազմակերպված ֆորումի ժամանակ Հայաստանի ներկայացուցիչները՝ Արմեն Թավադյանը և Տաթևիկ Փիրումյանը տպավորիչ ելույթ են ունեցել. «Մեր հյուրերից շատերը գաղափար չունեին, որ Հայաստան անունով երկիր գոյություն ունի, ինչի համար ցավում եմ:  Հայաստանի ներկայացուցիչները՝  Արմենը և Տաթևիկը ուղղակի բացեցին այս մարդկանց աչքերը, բացեցին դռները, որպեսզի այդ մարդիկ հասկանան, թե ինչ երկիր է Հայաստանը: Եւ շատ տրամաբանական է, որ այսօր Հայաստանում ենք ֆորումը կազմակերպում»։
Նա շնորհակալություն հայտնեց բոլոր ընկերություններին, որոնք աջակցություն են ցուցաբերել ֆորումի կազմակերպման համար. «Ցանկացած երկիր ունի եզակի փորձ և մենք ֆորումին հրավիրել ենք  բոլոր մայրցամաքներից փորձագետներ, որպեսզի ոչ միայն հասկանանք, թե ինչքան մեծ է աշխարհը տարբեր տեսակետներից և ինչքան փոքր է այն, երբ մարդիկ հանդիպում են ճիշտ վայրում, ճիշտ ժամանակին: Եւ այսօր մենք ճիշտ ժամանակին ճիշտ տեղում ենք, ճիշտ մարդկանց հետ, ճիշտ համայնքով»։

Society 13:09 21/03/2017 Armenia
“We have great expectations from this forum,” Director of Davos World Communication Forum Association Yanina Dubeykovskaya announced during the forum titled “From Crisis to Development - Powered by Communication” launched today in Yerevan.
To note, Armenian Public Relations Association (APRA), in cooperation with Davos World Communication Forum Association, has organized two-day forum of WCFDavos/Yerevan from 21 to 22 March.
Yanina Dubeykovskaya noted that during the forum held in Davos last year, Armenian representatives Armen Tavadyan and Tatevik Pirumyan delivered impressive speeches. “Many of our guests had no idea that there is a country called Armenia, for which I am sorry. Representatives of Armenia Armen and Tatevik simply opened the eyes of those people and opened the doors so that those guests realize what country Armenia is. And it is quite logical that this year we are holding the forum in Armenia.”
She thanked all the companies that have supported to the organization of the forum. “Each country has a unique experience and we have invited experts from all the continents to realize not only how big the world is from different perspectives, but also how small it is when people meet in the rights place at the right time. And today we are in the right place, at the right time and with the right people,” Dubeykovskaya said.
She also noted that she is impressed by Armenia, namely by its hospitality and the smiles of  the Armenian people.