Տնտեսություն 16:32 01/04/2017 Հայաստան
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2017 թվականի հունվար-փետրվարին  Հայաստանում արտադրվել է 63,6  հազար տոննա պղնձի խտանյութ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2,5%-ով։
Նշված ժամանակահատվածում ցինկի խտանյութի արտադրության ծավալներն աճել են 13.5%-ով և կազմել 1 247 տոննա, մոլիբդենի խտանյութի արտադրության ծավալները՝  11.9%-ով և կազմել 1 804 տոննա։
2016 թվականի հունվար-փետրվարի  համեմատ այս տարվա նույն ժամանակահատվածում  36.1%-ով աճել են նաև ֆեռոմոլիբդենի արտադրության ծավալները՝ կազմելով  1 162   տոննա:
Վիճակագրությունից նաև տեղեկանում ենք, որ այս տարվա հունվար-փետրվարին 2.3 անգամ աճել է պողպատյա խողովակների արտադրությունը և կազմել 1 149 տոննա, իսկ ալյումինե փայլաթիթեղի արտադրության ծավալները նախորդ տարվա նշված ժամանակահատվածի համեմատ աճել են  2.5%-ով՝ կազմելով  4 804 տոննա։
ԱՎԾ-ի տվյալների համաձայն՝  նշված ժամանակահատվածում 17.4%-ով  միայն նվազել է կոնվերտորային պղնձի արտադրության ծավալները և կազմել  1 917 տոննա։

Economy 17:07 01/04/2017 Armenia
According to data provided by the National Statistics Service of Armenia, 63,6   thousand tons of copper concentrate have been produced in Armenia in January-February of 2017, exceeding the results of the previous year by 2,5%.
for the indicated period, increase has been reported in production levels of zinc by 13.5%, amounting to 1,247 tones, molybdenum concentrates by 11.9%, comprising 1, 804 tones.
Compared with data of 2016, production levels of ferromolybdenum have increased by 36.1% and 0.8%, comprising 1, 162   tones.
According to NSS, 2.3 increase has been recorded also in the production volumes of steel pipes during January - February 2016, reaching 1,149 tones, while aluminum foil production increased by 2.5%, totaling about 4,804 tones.