Քաղաքական 11:49 02/04/2017 Հայաստան
Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության կարճաժամկետ դիտորդական առաքելության հատուկ համակարգող Իգնասիո Սանչես Ամորը և ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության ղեկավար Գեիր Ջորգեն Բեկևոլդն մեկ ժամից ավելի է Սպանդարյանի անվան դպրոցում տեղակայված 9/18 ընտրատեղամասում էին: Նրանք հետևեցին նաև ՀՀ նախագահի քվեարկության ընթացքին:
Լրագրողների հետ զրույցում Գեիր Ջորգեն Բեկևոլդն ասաց. «Շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի իշախանություններին ու ժողովրդին ջերմ ընդունելության համար: Այսօր ոչ մի գնահատական չենք տա: Գնահատականը կլինի վաղը: Մեր առաքելության մեջ ընդգկված է 300-ից ավելի դիտորդ, կսպասենք վաղվան, որպեսզի ավելի խորը հասկանանք՝ ինչ է կատարվել այսօր»:
Իգնասիո Սանչես Ամորն ասաց. «Հուսով ենք մարդկանց վերաբերմունքը, մշակույթը ընտրությունների հանդեպ կփոխվի»:

Politics 12:30 02/04/2017 Armenia
Special coordinator of short-term Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) observation mission Ignacio Sanchez Amor and Head of the Delegation of OSCE Parliamentary Assembly Geir Jørgen Bekkevold were at the 9/18 polling station located at Spendiaryan school of Yerevan for more than an hour. They followed the voting process of the RA President.
In an in interview with the reporters, Geir Jørgen Bekkevold said: “I thank the Armenian authorities and the people for their warm welcome. Today we will not make any assessments. They will be made tomorrow. Our mission includes more than 300 observers. We will wait for tomorrow to have deeper understanding on what is happening today.”