Քաղաքական 11:49 02/04/2017 Հայաստան
Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության կարճաժամկետ դիտորդական առաքելության հատուկ համակարգող Իգնասիո Սանչես Ամորը և ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության ղեկավար Գեիր Ջորգեն Բեկևոլդն մեկ ժամից ավելի է Սպանդարյանի անվան դպրոցում տեղակայված 9/18 ընտրատեղամասում էին: Նրանք հետևեցին նաև ՀՀ նախագահի քվեարկության ընթացքին:
Լրագրողների հետ զրույցում Գեիր Ջորգեն Բեկևոլդն ասաց. «Շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի իշախանություններին ու ժողովրդին ջերմ ընդունելության համար: Այսօր ոչ մի գնահատական չենք տա: Գնահատականը կլինի վաղը: Մեր առաքելության մեջ ընդգկված է 300-ից ավելի դիտորդ, կսպասենք վաղվան, որպեսզի ավելի խորը հասկանանք՝ ինչ է կատարվել այսօր»:
Իգնասիո Սանչես Ամորն ասաց. «Հուսով ենք մարդկանց վերաբերմունքը, մշակույթը ընտրությունների հանդեպ կփոխվի»:

Политика 15:53 02/04/2017 Армения
Глава краткосрочной наблюдательской миссии ОБСЕ Игнасио Санчес Амора и глава делегации Парламентской Ассамблеи ОБСЕ Гейр Йорген Беккевольд находятся на избирательном участке 9/18, расположенном в школе № 24 им. Спандаряна в Ереване, и следят за ходом парламентских выборов в Армении.
На брифинге Гейр Йорген сказал: «Благодарю власти и народ Армении за теплый прием. Сегодня мы не будем давать никаких оценок, они будут завтра. От нашей миссии участвуют 300 наблюдателей, подождем до завтра, чтобы лучше понять, что произошло сегодня».
В свою очередь, Игнасио Санчес Амора отметил: «Надеемся, что отношение людей к выборам и культура изменятся».
Напомним, за выборами следят местные и зарубежные наблюдатели. В частности, наблюдательские миссии в Армению направили Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (БДИПЧ/ОБСЕ), Парламентской Ассамблеи Совета Европы, Содружества независимых государств, Межпарламентской Ассамблеи СНГ, Парламентской Ассамблеи ОБСЕ и Европейского парламента.