ԵԱՀԿ դիտորդ. Ընդհանուր առմամբ ընտրական գործընթացը լավ է կազմակերպված
«Արդեն մի քանի ընտրատեղամասում եղել ենք, ընդհանուր առմամբ, տպավորությունները դրական են, դեռ էական խախտումներ չենք գրանցել»,- Երևանի Խաչիկ Դաշտենցի անվան դպրոցում տեղակայված 9/41 ընտրատեղամասում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելությունում ընդգրկված գերմանացի դիտորդ էլվիրա Դրոբինսկին:
Ռումինիայից Պետրու Մովիլանի խոսքով էլ, որոշ տեխնիկական հարցեր կան, սակայն, ընդհանուր առմամբ, ընտրական գործընթացը լավ է կազմակերպված:
«Հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար որոշ ոչ այդքան հեշտ հասանելի պահեր կան, սակայն ընդհանուր առմամբ, գործընթացը դրական է կազմակերպված»,- ասաց ռումինացի դիտորդը:

Politics 14:15 02/04/2017 Armenia
“We have already visited a number of polling stations. In general, the impressions are positive. We have not yet registered major violations,” German Member of the OSCE observation mission Elvira Drobinski noted in an interview with the reporters at the 9/41 polling station located at Khachik Dashtents High School of Yerevan.
In the words of Romanian observer Petru Movila, there are some technical issues; however, in general, the electoral process is well organized.
“There are certain difficulties for the people with disabilities, however, in general the process is positively organized,” the Romanian observer added.