Հասարակություն 09:01 05/04/2017 Տարածաշրջան
Ապրիլի 5-ին, ժամը 03:30-ին տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 03:16-ին ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 39.071և արևելյան երկայնության 48.480 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան, Մասալը քաղաքից 15 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք), օջախի 20 կմ խորությամբ, 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ:
ՀՀ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ երկրաշարժը զգացվել է ԱՀ Ստեփանակերտ և Հադրութ քաղաքներում 3 բալ ուժգնությամբ:

Общество 10:14 05/04/2017 НКР
Произошедшее в Азербайджане землетрясение ощущалось и в ряде населенных пунктов Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)). Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Сегодня, 5 апреля, в 03:16 сейсмологической сетью «Службы сейсмической защиты» МЧС РА зарегистрировано землетрясение магнитудой 4,3 с эпицентром на территории Азербайджана. Сила подземных толчков в эпицентре составила 5-6 баллов.
Географические координаты эпицентра – 39.071º северной широты и 48.48º восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 20 километров.