Հասարակություն 16:27 11/04/2017 Տարածաշրջան
Թուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի Բաղլար շրջանի ոստիկանական բաժանմունքի մասնաշենքերից մեկի արհեստանոցում ուժգին պայթյուն է տեղի ունեցել:
«էրմենիհաբեր»-ի հաղորդմամբ,  նախնական տվյալներով կա 5 վիրավոր, որոնցից մեկը` ծանր: Նշվում է, որ դեպքի վայր ժամանած բազմաթիվ շտապ օգնության մեքենաները վիրավորներին տեղափոխել են հիվանդանոց:
Պայթյունը տեղի է ունեցել ոստիկանական զրահամեքենայի վերանորոգման ընթացքում:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն պայթյունի վերաբերյալ հայտարարության մեջ նշել է, որ իրավապահ մարմինները ուսումնասիրություններ են անում պարզելու համար պայթյունի պատճառը:
Սոյլուի խոսքով, այս պահին առավել հավանական վարկածն այն է, որ պայթյունն առաջացել է մեքենայի վերանորոգման աշխատանքների հետևանքով:

Общество 20:09 11/04/2017 Регион
Мощный взрыв произошел в районе Баглар города Диарбекир, расположенного на юго-востоке Турции. Информацию передает «Лента.ру»во вторник, 11 апреля, агентство Anadolu.
На место инцидента прибывают полицейские и врачи. По данным Hürriyet Daily News, четыре человека получили ранения. Один из пострадавших находится в критическом состоянии.
Отмечается, что взрыв произошел в мастерской во время ремонта полицейской бронемашины.
В провинции Диярбакыр активно действует запрещенная в Турции Рабочая партия Курдистана (РПК), против которой силы безопасности страны постоянно проводят антитеррористические операции.
17 февраля взрыв прогремел в городе Вираншехир, также расположенном на юго-востоке Турции. Возле жилого комплекса для сотрудников судов и прокуратуры и членов их семей на воздух взлетел заминированный автомобиль. В результате погиб по меньшей мере один человек - трехлетний ребенок, еще 15 были ранены.