Իրավունք 14:26 11/04/2017 Հայաստան
Դավթաշեն վարչական շրջանում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Աղաբաբյան փողոցում՝ «Դելֆին» լողավազանի դիմացի ծառերը հատող անձը հանդիսանում է Ա.Ս, որը 2017 թվականի ապրիլի 10-ին՝ ժամը 11:30-ին բերման է ենթարկվել ոստիկանություն և  խոստովանական բացատրություն է տվել, որ 2017 թվականի ապրիլի 8-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, իրեն պատկանող բենզասղոցով կտրել է թվով 23 «Բարդի» տեսակի ծառեր:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ նշված տարածքում ապօրինի
հատվել է թվով 29 «Բարդի» և «Թեղի» տեսակի ծառեր:
Բուսական աշխարին պատճառված վնասի չափը կազմել է 2.860.000 ՀՀ դրամ:
Գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, որ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի ցուցումով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված  հանրորեն վտանգավոր արարքը կատարելու մեջ անմիջականորեն  ծագած կասկածանքի հիման վրա Ա.Ս.-ն  ձերբակալվել է:

Право 15:01 11/04/2017 Армения
По факту незаконной вырубки деревьев в ереванском административном районе Давиташен возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.
Согласно информации, уголовное дело по признакам ч.3 ст. 296 (Незаконная порубка деревьев, кустарников и растительного покрова) УК Армении возбуждено прокуратурой административных районов Ачапняк и Давиташен.
«Выяснилось, что человеком, вырубившим деревья на улице Агабабяна – напротив бассейна «Дельфин», является А.С., который 10 апреля 2017 года, около 11:30, был подвергнут приводу в полицию и дал признательные показания о том, что 8 апреля около 10:30 принадлежащей ему бензопилой спилил 23 тополя», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что в ходе подготовки материалов выяснилось, что на указанной территории незаконно было вырублено 29 тополей и карагачей. Сумма причиненного растительному миру ущерба составила  2.860.000 драмов.
По указанию прокурора ереванских административных районов Ачапняк и Давиташен А.С. задержан на основе непосредственно возникшего подозрения в совершении общественно опасного деяния, предусмотренного частью 3 статьи 296 УК РА.