Տնտեսություն 16:23 19/04/2017 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը հանդես է եկել որպես Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատան կազմակերպած «Արգենտինական գինու շաբաթ»-ի գործընկեր: Բանկից տեղեկացնում են, որ «Մալբեկ» գինու համաշխարհային օրվան նիրված միջացառումները  կանցկացվեն Երևանում՝ ապրիլի 17-23-ը:
«Սա Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատան  և Կոնվերս Բանկի համագործակցությամբ  կազմակերպված  հերթական միջոցառումն է: Դրա շրջանակներում    Կոնվերս Բանկն    իր հաճախորդներին է առաջարկում միջոցառման  գործընկեր  ռեստորաններում ու գինետներում վայելել  արգենտինական հայտնի «Մալբեկ» գինին և   օգտվել 15 տոկոս գումարի հետվերադարձի հնարավորությունից»,-հայտնում են Բանկից՝ հավելելով, որ հաճախորդները ևս 15 տոկոս զեղչ կստանան ռեստորաններից  և գինետներից:
«Արգենտինական գինու շաբաթ»-ի շրջանակներում, ի թիվս այլ գինիների, ներկայացվելու  են նաև արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանին պատկանող «Bodega del Fin del Mundo» գործարանի Fin del Mundo Single Vineyard, Postales and Reserva del Fin del Mundo գինիները:
««Bodega del Fin del Mundo» գործարանը գտնվում է խաղողի աճեցման համար լավագույն պայմաններն ունեցող արգենտինական Պաթագոնիայում, ինչի շնորհիվ էլ գինին աչքի է ընկնում իր բույրերի և համային հարուստ փունջով: «Bodega del Fin del Mundo» -ի գինիները Հայաստանում վաճառվում են արդեն մի քանի տարի և Արգենտինական գինու շաբաթը հիանալի հնարավորություն է ևս մեկ անգամ վայելելու դրանք»,- նշել է Էդուարդո Էռնեկյանի ընկերությունների խմբի «Կարաս Վայն» գործարանի Մարքեթինգի և հաղորդակցման պատասխանատու Բեատրիս Արսլանյանը:
«Արգենտինական գինու շաբաթ»-ի շրջանակներում մարդկանց հնարավորություն կընձեռվի  վայելել արգենտինական գինիներ ու ազգային ուտեստներ, կազմակերպվի տանգոյի երեկո, ինչպես նաև գինու  ոլորտի մասնագետների համար սեմինար:

Экономика 16:59 19/04/2017 Армения
Конверс Банк выступил партнером «Недели аргентинского вина», организованной Посольством Аргентины в Армении.
Мероприятия, посвященные всемирному дню вина «Мальбек», будут проводиться в Ереване, 17-23 апреля.
«Это очередное мероприятие, организованное совместно Посольством Аргентины в Армении и Конверс Банком. В рамках мероприятия, Конверс Банк предлагает своим клиентам насладиться знаменитым аргентинским вином “Мальбек” в ресторанах и винных тавернах, сотрудничающих с Банком, и воспользоваться возможностью получить КешБэк (возврат суммы) в размере 15%», – сообщили в Банке, добавив, что клиенты получат еще и 15-процентную скидку от ресторанов и таверн.
В рамках «Недели аргентинского вина», наряду с другими винами, будут представлены вина Fin del Mundo Single Vineyard, Postales и Reserva del Fin del Mundo завода «Bodega del Fin del Mundo», принадлежащего аргентинскому бизнесмену Эдуардо Эрнекяну.
Завод «Bodega del Fin del Mundo» находится в аргентинской Патагонии, где имеются лучшие условия для выращивания винограда, благодаря чему вино отличается богатым букетом ароматов и вкусов. Вина, произведенные на заводе «Bodega del Fin del Mundo», продаются в Армении уже несколько лет, и «Неделя аргентинского вина» является прекрасной возможностью насладиться ими еще раз, отметила Беатрис Арсланян, руководитель отдела Маркетинга и коммуникаций завода «Карас Вайнс», входящего в группу компаний Эдуардо Эрнекяна.
Отметим, что в рамках «Недели аргентинского вина» людям будет предоставлена возможность насладиться аргентинскими винами и национальными блюдами, будет организован вечер танго, а также семинары для специалистов по винам.