Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված Թաթուլ Հարությունյանի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
Ապրիլի 17-ին Արցախում հակառակորդի կրակոցից գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստացած 20-ամյա ժամկետային զինծառայող Թաթուլ Հարությունյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, բայց կայուն: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի պետի տեղակալ Արտաշես Խաչատրյանը:
Նշենք, որ զինծառայողը Ստեփանակերտի հոսպիտալից Երևան է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին՝ ժամը 18:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանը: Զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ:

Society 17:24 25/04/2017 Armenia
The condition of the Artsakh Defense Army serviceman Tatul Harutyunyan, 20, who sustained gunshot wound to head on April 17 by Azerbaijani fire, remains extremely severe, deputy head of the Yerevan Central Clinical Military Hospital Artashes Khachatryan told Panorama.am. Tatul Harutyunyan was earlier transferred to Yerevan by helicopter from the Stepanakert Military Hospital.
To remind, Defense Army serviceman Tatul Harutyunyan (b. 1996) was heavily wounded as a result of Azerbaijani ceasefire violation on April 17 at around 18:20 at a combat position of a military unit, located at the norther direction of the Artsakh Defense Army.