Ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքով քրեական գործ է հարուցվել
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Նարեկ Հարությունյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Հայտնում են քննչական կոմիտեից:
«2017 թվականի ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն»,-ասված է կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Право 11:24 25/04/2017 Армения
СК Армении возбудил дело по факту гибели в результате действий ВС Азербайджана военнослужащего Нарека Арутюняна
В первом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту гибели армянского военнослужащего срочной службы Нарека Арутюняна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Уголовное дело возбуждено по признакам п.13 ч.2 ст.104 УК РА («Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма»). Ведется предварительное следствие.
Отметим, пресс-служба министерства обороны НКР сегодня ранее передала: 24 апреля, около 17:50 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в восточном направлении линии соприкосновения, вследствие нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Нарек Амаякович Арутюнян, 1997 г.р..