Քաղաքական 15:10 28/04/2017 Հայաստան
Ապրիլի 28-ին Մոսկվայում, ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ, կայացել է Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի, Սերգեյ Լավրովի և Էլմար Մամեդյարովի աշխատանքային հանդիպումը:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը շարունակվել են քննարկումները ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ: Ընդգծվել է Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում 2016թ. ապրիլին և հունիսին կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները երախտագիտություն են հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարին՝ ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ հանգուցալուծմանն աջակցելուն ուղղված շարունակական ջանքերի համար: Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել շփումները քննարկված բոլոր հարցերի առնչությամբ:
Ըստ աղբյուրի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախարարների եռակողմ հանդիպումից հետո նրանց միացել են նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Ռուսաստանի, Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի դեսպանները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը։ Կայացել է  մտքերի փոխանակում՝ ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Politics 15:52 28/04/2017 Armenia
At the initiative of the Russian side, Armenian, Russian and Azerbaijani Foreign Ministers Edward Nalbandian, Sergey Lavrov and Elmar Mammadyarov held a working meeting in Moscow on 28 April.
As the Press Service of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs (MFA) told Panorama.am, the sides continued discussing the issue of promoting the Karabakh peace talks at the meeting. The interlocutors highlighted the necessity to implement the agreements reached at Vienna and St. Petersburg summits held in April and June 2016.
The Armenian and Azerbaijani FMs expressed their gratitude to Russia’s Foreign Minister for his continuous efforts aimed at supporting the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. The ministers agreed to continue the talks regarding all the issues touched upon at the meeting.
According to the source, following the trilateral meeting between the Russian, Azerbaijani and Armenian FMs, the ministers were joined by the OSCE Mink Group Co-Chairs –Ambassadors of Russia, U.S. and France, as well as the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office. The officials exchanged views on the Karabakh conflict settlement process.