Հասարակություն 17:16 29/04/2017 Հայաստան
Երևանի կենդանաբանական այգին մայիսի 1-ին պաշտոնական բացում չի նախատեսում, սակայն այցելուների համար այդ օրը փոքր ինչ տարբերվող կլինի։
Panorama.am-ի հետ զրույցում կենդանաբանական այգու մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Մանե Մադոյանը տեղեկացրեց, որ ի տարբերություն մյուս երկուշաբթի օրերի, մայիսի 1-ին կենդանաբանական այգին աշխատանքը կսկսի ոչ թե ժամը 11-ից, այլ` 9-ից մինչև ուշ երեկո։
Նշենք, որ ներկայումս կենդանաբանական այգում շինարարական աշխատանքներ են ընթանում և դրանով պայմանավորված այգու մի հատվածը ժամանակավորապես փակ է այցելուների համար։
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ միակ նոր բանը, որ այս պահին այգու այցելուները  կարող են տեսնել՝ հին ապամոնտաժված ազատավանդակների բաց տարածությունն  է, որը փոխարինվել է կանաչ տարածքներով։
«Նոր վերանորոգման ծրագրով երեք հիմնական շինություն է կավելացվի՝ առյուծների ազատավանդակը, կարանտին կենտրոնը, որը տեղափոխվող ու այգին մտնող կենդանիներին համար նախատեսված հատուկ տարածք է , և արջերի ու գայլերի համար ազատավանդակի կառուցումը։ Նաև դիտարան է կառուցվելու, որտեղից այցելուները հնարավորություն ունեն այգու ամբողջ տարածքը նայել»,- մանրամասնեց այգու մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատուն։

Society 18:35 29/04/2017 Armenia
Yerevan Zoo is ready to welcome guests for the 2017 season and will open on Monday May 1 at 9:00 a.m., head of the press department at the Zoo Mane Madoyan told Panorama.am.
In her words, reconstruction works are still underway in the zoo, as certain territories will be closed for the visitors. As Madoyan informed, one news for the coming season is that old enclosures have been demolished and turned into a green space.
“The new phase of the reconstruction envisages more enclosures for lions, establishment of a new quarantine center in the Zoo which is a special space for the newly arrived animals as well as he constructions of the enclosures for wolves and bears,” Madoyan said.
She also pointed the construction of an observation deck, that will allow visitors to view the space.