Սպորտ 15:43 04/05/2017 Հայաստան
Մայիսի 29-ից հունիսի 11-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում տեղի կունենա Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնությանը: Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնություն 2017-ը ընտրական փուլ է աշխարհի գավաթի հաջորդ խաղարկության համար: Ըստ ՖԻԴԵ-ի կանոնադրության և Շախմատի Եվրոպական Միության խորհրդի որոշման՝ ընտրվելու են 23 մասնակից:
Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնեն 18 շախմատիստ. Հայաստանի տղամարդկանց ազգային հավաքականի անդամներ, գրոսմայստերներ Սերգեյ Մովեսյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հրանտ Մելքումյանը և Հովհաննես Գաբուզյանը, գրոսմայստերներ Զավեն Անդրիասյանը, Արման Փաշիկյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Գևորգ Հարությունյանը, Վահե Բաղդասարյանը, միջազգային վարպետներ Մանուէլ Պետրոսյանը, Տիգրան Հարությունյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Արամ Հակոբյանը, Արման Միքայելյանը, ՖԻԴԵ-ի վարպետներ Դավիթ Միրզոյանը, Արթուր Դավթյանը, Սարգիս Սարգսյանը և Հովհաննես Հակոբյանը:

Sport 18:44 04/05/2017 Region
18 chess players from Armenia will participate in the European Individual Chess Championship 2017 to be held on 29 May - 11 June in Minsk, Belarus.
Chess Federation of Armenia reported, the European Individual Chess Championship 2017 will be played in 11-round Swiss system, in line with the FIDE and ECU rules. The championship is a qualification event for the next World Cup. According to FIDE regulations and the decision of the ECU Board, 23 players will qualify.
According to the source, GMs Sergey Movsesyan, Gabriel Sargsyan, Hrant Melkumyan, Hovhannes Gabuzyan and others are among the participants from Armenia.