Քաղաքական 09:41 06/05/2017 Արցախ
Մայիսի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 580 կրակոց: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության, շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (11 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Politics 10:27 06/05/2017 NKR
Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan over 45 times, firing more than 580 shots from weapons of different calibers towards the Armenian positions on May 5 to overnight May 6.
As the Press Service of the NKR Defense Ministry told Panorama.am, the adversary also applied 60mm mortar (11 shells) at the eastern and northeastern directions of the Contact Line.
Karabakh frontline units took countermeasures to suppress the Azerbaijani activeness and continued confidently fulfilling their military duty.