Իրավունք 15:27 11/05/2017 Հայաստան
Մայիսի 10-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից գնդակոծության է ենթարկվել ՊԲ N զորամասի պահպանության տակ գտնվող N մարտական դիրքերի տարածություններով անցնող «Շանթ» հեռուստաընկերության նկարահանող խումբը։
Մասնավորապես՝ հակառակորդը խոշոր տրամաչափի զենքերից՝ դիպուկահար հրացաններից և գնդացիրներից, կրակոցներ է արձակել հեռուստատեսության «Դիրքերում» հաղորդման նկարահանող խմբի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի հետևանքով հաղորդման օպերատոր Դավիթ Արայիկի Աթայանն ստացել է հրազենային վնասվածք և տեղափոխվել հոսպիտալ:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ և 13-րդ կետերով՝ հակառակորդի կողմից ազգային և կրոնական ատելության շարժառիթով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, ապօրինաբար երկու կամ ավելի անձանց դիտավորությամբ կյանքից զրկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։ Կատարվում  է նախաքննություն։

On May 10, at around 18:00, the filming crew of Armenian Shant TV channel ended up under Azerbaijani gunfire while driving through the territories of the Armenian Defense Army’s military positions.
In particular, the adversary opened fire from larger caliber weapons, sniper rifles and machine guns towards the vehicle of the TV channel’s filming crew of the program “In the posts”, due to which cameraman Davit Atoyan sustained a gunshot wound and hospitalized.
The Third Garrison Investigative Division of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case under Points 1, 6 and 13 of Part 2 of Article 104 of the RA Criminal Code (attempted murder of two or more people committed in a way dangerous for the life of many people on grounds of national, racial or religious hatred). Preliminary probe is underway.