Քաղաքական 14:35 15/05/2017 Տարածաշրջան
Իրանը կարևորում է Թուրքիայի հետ սահմանում կայունության ապահովումը,-իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ մամլո խոսնակ Բահրամ Ղասեմին:
Իրանի արտաքին գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով Թուրքիայի՝ Իրանի սահմանին պատ կառուցելու մասին որոշմանը, մասնավորապես ասել է. «Թուրքական կողմը մեզ տեղեկացրել է այդ գործընթացի վերաբերյալ: Սակայն պետք է նշել, որ այդ պատը չի կառուցվում սահմանի զրոյական կետում:
Իհարկե ցանկացած քայլ, որը կարող է երկրների սահմանների անվտանգության ու կայունության ապահովմանը նպաստել, Թեհրանը ողջունում է: Սահմանային անվտանգությունն Իրանի և Թուրքիայի համար կարևոր է»:

Politics 15:21 15/05/2017 Region
“Iran attaches great importance to ensuring stability along its border with Turkey,” Bahram Ghasemi, Spokesman of Iran’s Ministry of Foreign Affairs, announced at a press conference on Monday, as reported by MEHR Iranian news agency.
Referring to Turkey’s decision on constructing a wall along the Turkish-Iranian border, Mr.  Ghasemi in particular said: “The Turkish side has briefed Iran on that process. However, it is to be noted that the wall will not be constructed at the zero border point.
Tehran welcomes any measure that promotes stability and security on the two countries’ borders. The border security is significant for Iran and Turkey.”