Իրավունք 13:35 15/05/2017 Հայաստան
Երևան քաղաքի ավագանու ընտրությունների ընթացքում արձանագրված ընտրախախտումների վերաբերյալ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության տարածքային ստորաբաժանումներում մայիսի 15-ին՝ ժամը 11-ի դրությամբ, ստացվել է 10 հաղորդում-ահազանգ։
Կոմիտեից հայտնում են, որ ստացված հաղորդումներից 8-ը վերաբերում են կրկնակի քվեարկության փորձերին, մեկական՝ լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելուն և քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ՝ առերևույթ ընտրական իրավունքի խախտման հատկանիշներ պարունակող նյութերում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ:

Law 14:02 15/05/2017 Armenia
As of 11:00 a. m.  May 15, 10 reports on breaches recorded during Yerevan City Council elections held on May 14, 2017 were received in territorial subdivisions of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee.
According to Committee release, 8 out of the reports refer to attempts of voting more than once, one – to hindering journalist’s professional activity and one to breaching confidentiality of ballot.
Necessary procedural actions are conducted to verify the circumstances mentioned in the materials containing elements of apparent breach of electoral right.