Քաղաքական 12:05 16/05/2017 Հայաստան
Հետևանքների պատասխանատվությունն ամբողջությամբ կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստորեն դատապարտում է ադրբեջանական զինված ուժերի սադրիչ գործողությունները, որոնց հետևանքների պատասխանատվությունն ամբողջությամբ կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը,- այս մասին ասված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։
ՊՆ-ից հիշեցնում են, որ մայիսի 15-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը դիմել է հերթական սադրանքի՝ կառավարվող հրթիռից կրակ վարելով պաշտպանության բանակի ռազմական օբյեկտի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում մասնակի վնասվել է մեկ ռազմական տեխնիկա: Ադրբեջանական զինուժի սադրանքից ՊԲ-ն մարդկային կորուստ չի ունեցել:

Politics 13:01 16/05/2017 Armenia
Azerbaijani military-political leadership will bear the entire responsibility of consequences of its provocative measures – Armenia’s Defense Ministry
The Ministry of Defense (MOD) of Armenia strictly condemns the provocative measures undertaken by the Azerbaijani armed forces, with Azerbaijani military-political leadership bearing the entire responsibility of its consequences, Armenia’s MOD reports in a released statement.
The Defense Ministry reminds that at around 16:30, May 15, the Azerbaijani side undertook another provocative measure at the eastern direction of Artsakh-Azerbaijan Line of Contact, firing guided missile towards a military facility of the NKR Defense Army, which caused partial damage to one unit of military equipment. The Defense Army did not suffer human losses due to the Azerbaijani provocation.