Քաղաքական 21:00 17/05/2017 Հայաստան
ՀՀԿ-ում բոլորը համաձայն են եղել ԱԺ նախագահի պաշտոնում Արա Բաբլոյանի թեկնածությանը. Վահրամ Բաղդասարյան
ՀՀԿ-ում բոլորը համաձայն են եղել ԱԺ նախագահի պաշտոնում Արա Բաբլոյանի թեկնածությանը։ ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Արա Բաբլոյանը բավական փորձառու անձնավորություն է, հանրության կողմից հայտնի, արդեն 3-րդ գումարումն է, որ նա ԱԺ պատգամավոր է, ղեկավարման փորձ ունի ոչ միայն բժշկական համակարգում, այլ նաև հանձնաժողովի նախագահ է եղել ԱԺ երկու գումարումներում»,-ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը։

Политика 21:12 17/05/2017 Армения
В. Багдасарян: Предложение президента назначить на пост спикера НС Армении Ара Баблояна поддержали единогласно
Предложение президента РА Сержа Саргсяна назначить на пост спикера новоизбранного парламента Армении бывшего главу Минздрава Ара Баблояна поддержали единогласно. Об этом заявил Ваграм Багдасарян на брифинге после заседания Совета и Исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении (РПА). Отметим, сам В. Багдасарян возглавит парламентскую фракцию РПА.
«Ара Баблоян – довольно опытный деятель, пользующийся известностью в обществе, он является депутатом парламента уже трех созывов, имеет опыт руководителя не только в медицинской сфере, но и был главой парламентских комиссий в НС двух созывов», – отметил В. Багдасарян.