Քաղաքական 16:21 29/05/2017 Հայաստան
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության հիմնադիր Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարեց, որ վերցնելու են Երևանի ավագանու անդամի մանդատները:
«Քաղաքացիների կողմից մեզ տրված լիազորությունները մենք բանեցնելու ենք: Թե Հանրապետությունում, թե քաղաքապետարանում նրանք մեր դիմադրությունն են զգալու, մեր կողմից հարձակումներն են զգալու, ոչ թե ֆիզիկական, այլ հարձակում իրավունքի, օրենքի ու պահանջի տեսանկյունից»,-«Ազատություն» ռկ-ի եթերում հայտարարեց Փոստանջյանը:
Նրա խոսքով, իրենք պատրաստվում են լուրջ վերահսկողություն իրականացնել համայնքի բյուջեի միջոցների ծախսի նկատմամբ:
«Արդեն մեկ դրամի ծախսն էլ դժվարին, տեսանելի է լինելու: Իրենց համար դյուրին չի լինելու շարունակելու յուրացումը»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ԿԸՀ որոշմամբ` Երևանի ավագանու մանդատները բաշխվել են հետևյալ համամասնությամբ` Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն` 46 մանդատ, «Ելք» կուսակցությունների դաշինք` 14 մանդատ, «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն` 5 մանդատ:

Политика 16:36 29/05/2017 Армения
Возглавляющая партию «Страна абрикоса» Заруи Постанджян заявила, что они не откажутся от мандатов в Совете старейшин Еревана.
«Мы будем реализовывать полномочия, которыми нас наделили жители Еревана. Власти почувствуют наш отпор – как по республике, так и в мэрии», – сказала Заруи Постанджян в эфире Радио «Азатутюн» («Свобода»).
По ее словам, они намерены осуществлять серьезный контроль над расходованием бюджетных средств.
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении на состоявшемся 21 мая внеочередном заседании подвела итоги состоявшихся 14 мая выборов в Совет старейшин Еревана. Так, согласно решению ЦИК РА, мандаты в Совете старейшин распределились следующим образом: Республиканская партия Армении (РПА) – 46 мандатов, Блок «Выход» – 14 мандатов, партия «Страна абрикоса» – 5 мандатов.